Pionki szpital

i

Autor: FB Nowy szpital Pionki

Będzie trzeci etap rzobudowy i modernizacji szpitala w Pionkach

2022-10-10 15:52

Ma poprawić się komfort dla pacjentów i personelu. Podpisano umowę na modernizację budynku szpitala w Pionkach. To już trzeci etap modernizacji tej lecznicy.

Z pierwszego pawilonu szpitala powiatowego mogą już korzystać pacjenci. Budowa drugiego pawilonu- łącznika właśnie trwa. Dziś podpisano umowę na modernizację już istniejącego budynku szpitala powiatowego w Pionkach. Budynek został wybudowany jeszcze przed drugą wojną światową.

- Trzeci budynek jest najtrudniejszym budynkiem do realizacji z uwagi na to, że jest to istniejący budynek, który zostanie poddany modernizacji. Jest to budynek z 1937 roku, więc będzie wymagał specjalnej troski i dbałości podczas prowadzenia prac. Jeżeli wykonawca wypełni swoje zobowiązania i zakończy modernizację w ciągu roku to będziemy bardzo zadowoleni. Obecnie ten budynek nie spełnia żadnych wymagań. Nie ma tam windy. Pacjenci między Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym a chirurgią muszą być przenoszeni na noszach lub w kocach. Te prace powinny być wykonane kilkanaście lat temu, jednak był problem z pieniędzmi. Teraz modernizacja i budowa szpitala to konieczność - mówi Bernadeta Dudek dyrektor Powiatowego Szpitala w Pionkach.

Dotychczas poszczególne oddziały szpitala były rozrzucone na terenie całych Pionek.

- Dlatego głównym powodem przeprowadzenia prac była konsolidacja szpitala w jednym miejscu. Sytuacja w której oddziały szpitala znajdowały się w różnych budynkach nie służył kulturze pracy. Rocznie szpital tracił na tym ok. miliona złotych - mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Na modernizację i rozbudowę szpitala w Pionkach przeznaczonych zostanie 100 milionów złotych. Znaczna część tej kwoty to pieniądze z budżetu państwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE