Będą uczyć języka polskiego ukraińskie dzieci i młodzież

2022-05-12 16:26
Darmowe zajęcia z języka polskiego dla ukraińskich dzieci
Autor: pixabay

Najmłodsi uchodźcy z Ukrainy przebywający na terenie Radomia będą mogli bezpłatnie skorzystać z lekcji języka polskiego. Z taką inicjatywą wyszła Miejska Biblioteka Publiczna. Wciąż trwa nabór na zajęcia.

Nauka języka polskiego dla ukraińskich dzieci i młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej. - Organizujemy zajęcia dla trzech grup wiekowych - mówi Weronika Chajdu - Wach, z działu książki i promocji biblioteki.

Podzieliliśmy wszystkie grupy na kategorie wiekowe, od 7 do 10 lat, od 11 do 14 lat i od 15 do 18 lat. W każdej grupie mamy po 15 osób. Lekcje najstarszej grupy już się rozpoczęły.

- Nadal prowadzona jest rekrutacja w dwóch grupach wiekowych od 7 do 10 lat oraz od 11 do 14 – dodaje Chajdu – Wach.

- Wolne miejsca na zajęcia mamy jeszcze w dwóch grupach wiekowych, tych najmłodszych. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia odsyłam na naszą stronę internetową, tam w zakładce „Solidarność z Ukrainą – lekcje z języka polskiego” znajdziemy wszystkie potrzebne do zapisu formularze. Nabór będzie trwać do wyczerpania miejsc.

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie we wtorki i środy do końca sierpnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE