80 kontorli i 15 nieprawidłowości- straz miejska kontroluje radomskie taksówki

2021-04-07 16:41 Wojtek Wójcikowski
Taxi
Autor: Unsplash

Radomskie taksówki pod lupą strażników miejskich. Od połowy marca funkcjonariusze kontrolują ich oznakowanie legalizację taksometrów i dokumenty kierowców. Większość taksówek porusza się po Radomiu w sposób przepisowy, ale nie brakuje też uchybień i nieprawidłowości.

Straż miejska zdecydowała się na kontrole po informacjach od mieszkańców i korporacji taksówkowych.

-Od jakiegoś czasu dostajemy więcej zgłoszeń i przypadków, kiedy ktoś podszywa się pod taksówkę, lub taksówki są źle oznakowane. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić kontrolę. Ustaliliśmy zakres działania, poinformowaliśmy służby, które zajmują się szeroko rozumianym transportem Między innymi Inspekcją Transportu Drogowego. Prawo pozawala nam kontrolować oznakowanie tych samochodów, które określa rada miejska w Radomiu, legalizację takosmetru i uprawnienia kierowcy do przewozów taksówką pasażerów. Przeprowadziliśmy w sumie od połowy marca 80 takich kontroli. Większość osób stosuje się do tych przepisów. Ale dochodziło do sytuacji, że kto się podszywał pod taksówkę, samochody nie były dobrze oznakowane, były problemy z takosmetrami. Były nałożone mandaty i jeden wniosek do sądu. Te braki przy rekontrolach były naprawiane- mówi Grzegorz Sambor z radomskiej straży miejskiej.

Straż Miejska będzie prowadzić kontrole wyrywkowo, do końca roku. Za jeżdżenie taksówką bez licencji można otrzymać kare w wysokości 3 tysięcy złotych.