69 przypadków zakażnienia koronawirusem w DPS w Tomczycach

2020-04-04 15:45
DPS Tomczyce
Autor: http://dpstomczyce.2ap.pl/

W województwie mazowieckim kolejny Dom Pomocy Społecznej zmaga się z koronawirusem. W Ośrodku w Tomczycach w gmienie Mogielnica zakażonych jest 69 osób w tym 60 pensjonariuszy i 9 pracowników.

Od środy placówka była objęta kwarantanna po tym jak u jednej z pielęgniarek potwierdzono zakażenie koronawirusem. Obecnie sytuacja w szpitalu jest dramatyczna. Duża część pracowników została odsunięta od pracy i objęta kwarantanną domową. Obecnie w Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach wspólnie z pensjonariuszami przebywają 23 osoby z personelu w tym 9 zarażonych (dyrektor, opiekunki, pokojowe i rehabilitantka )

Burmistrz Grójca Dariusz Gwiazda apeluje o pomoc w pozyskaniu profesjonalnych kombinezonów.

To jedyna droga ku temu, żeby ktoś zdrowy mógł tam wejść i im pomóc! Urząd Gminy i Miasta w Grójcu wysłał już zamówienie na akcesoria higieniczne, czekamy na realizację, ale potrzebna jest natychmiastowa pomoc!

Sanepid w Grójcu potwierdził do tej pory laboratoryjnie 112 przypadków zarażenia koronawirusem w pow. grójeckim.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE