10 mln na bazę sportową na terenie Mazowsza

2021-03-16 9:39
Materiał prasowy
Autor: Źródło: mazovia.pl

Samorząd Mazowsza uruchomił wsparcie dla samorządów gmin i powiatów na budowę lub modernizacji inwestycji związanych ze sportem.

10 mln złotych. To kwota jaką władze województwa przeznaczą na bazę sportową na terenie Mazowsza. O fundusze mogą ubiegać się gminy i powiaty z jego terenu. Samorządy będą mogły przeznaczyć taką kwotę zarówno na budowę nowych obiektów jak np. skateparki czy boiska, jak i również modernizacje lub remonty obecnych inwestycji:

Ważnym jego aspektem jest to, że wsparcie można wykorzystać zarówno na unowocześnienie istniejących obiektów, jak i na stworzenie zupełnie nowych. Wszystko zależy od potrzeb. Dlatego też część projektów, które do nas wpływają dotyczy zakupu wyposażenia, wymiany oświetlenia czy termomodernizacji hal sportowych. Pozostałe natomiast mogą dotyczyć wybudowania od podstaw boiska do piłki siatkowej, siłowni plenerowej czy bieżni.

Powiedział Krzysztof Grzegorz Strzałkowski radny województwa mazowieckiego. Z kolei jak mówi mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa, to inwestycja w zdrowie mieszkańców Mazowsza:

Dziś gimnastyka, pływanie czy jazda na rolkach nie są już zarezerwowane tylko dla młodzieży. Aktywność fizyczna stała się po prostu bardzo modna. Nic w tym dziwnego, bo to doskonały sposób na świetną kondycję, ale przede wszystkim na poprawę stanu swojego zdrowia. Dzięki MIWIS samorządy lokalne mają szansę stworzyć miejsca, w których mieszkańcy mogą spędzać czas wolny i realizować swojego pasje.

Każdy samorząd będzie mógł zgłosić tylko jeden projekt, którego dofinansowanie nie może przekroczyć 200 tys. złotych.

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18
Sonda
Co myślisz o nauce i pracy z domu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE