Trasa Tour de Pologne poprowadzi przez Przemyśl?

2020-12-03 12:43
Prezydent Przemyśla
Autor: UM Przemyśl

To całkiem możliwe! Przyszłoroczna trasa Tour de Pologne poprowadzi m.in. przez Województwo Podkarpackie. Nie może ominąć Przemyśla!

2 grudnia do przemyskiego magistratu zawitał Czesław Lang - Dyrektor Generalny Lang Team organizatora wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Razem z prezydentem Przemyśla, Wojciechem Bakunem zaczęli rozmawiać o możliwości włączenia naszego pięknego nadsańskiego miasta do trasy Tour de Pologne. Czy tak się stanie? Na razie nie wiadomo, bo rozmowy trwają.

Pewnie jest, że organizator tego wyścigu chce zmienić trasę przyszłorocznego Tour de Pologne i objąć nią tereny m. in. województwa podkarpackiego. Lang Team, wzorem choćby Tour de France, chce promować cały region i przy okazji wyścigu pokazywać także jego zabytki i kulturę. A czy Przemyśl nie jest perełką turystyczną Podkarpacia?

Tour de Pologne – wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Polski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. Od 1. edycji w 1928 do 49. w 1992 posiadał status wyścigu amatorskiego. Od 1993 – po przejęciu organizacji przez Czesława Langa – jest w pełni zawodowy. Od 2005 należał do cyklu UCI ProTour, od 2009 do UCI World Ranking, od 2011 do UCI World Tour.

Żródło: Wikipedia

Przemyska Grupa Rowerowa. W deszczu pojechali dla Reni
Prezydent Przemyśla o mieszkaniach, kredycie i budowie aquaparku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE