Straż Graniczna dostała nowoczesne auta i motory [AUDIO, FOTO, WIDEO]

2021-01-04 14:03
AUTA sg
Autor: BOSG w Przemyślu/fot.P.Zakielarz

Wjadą wszędzie i o każdej porze. Zdecydowanie poprawią zabezpieczenie podkarpackiego odcinka granicy państwowej.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej ochrania odcinek granicy o łącznej długości 373 km, w tym z Ukrainą o długości – 239 km oraz ze Słowacją – 134 km. 

Na północy są to płaskie i częściowo zalesione tereny, ale w większości jest to wymagający, trudno dostępny, teren górzysty i zalesiony w Bieszczadach. Pojazdy, jakie niedawno wjechały na teren Komendy SG w Przemyślu w komfortowych warunkach nie postoją długo, bo zostaną, bądź już zostały rozdysponowane do czternastu jednostek organizacyjnych Bieszczadzkiego Oddziału SG na Podkarpaciu. 

W tych oddziałach nowoczesny sprzęt wykorzystywany jest w dzień i w nocy, przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych funkcjonariusze muszą działać natychmiast reagując na rozmaite zdarzenia na granicy.

13 motocykli dla strażników granicznych

13 motocykli klasy enduro - Hondy CRF250 RLA trafiło do placówek Straży Granicznej na Podkarpaciu w grudniu zeszłego roku. 

- W służbie będą wykorzystywane do patrolowania trudno dostępnych terenów przygranicznych. Motocykle znane są z niezawodności i stabilności co jest nieocenione podczas szybkich interwencji na granicy. - powiedział nam Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

13 jeepów do pracy na granicy 

W przedostatnim dniu roku do komendy BiOSG w Przemyślu dotarło 13 Jeepów (model Wrangler Sahara). Te w pierwszych dniach 2021 roku tafią do placówek BiOSG. To nowoczesne auta, które poradzą sobie w każdych warunkach:

- Auta napędzane silnikiem benzynowych 2.0 Turbo GME idealnie sprawdzają się podczas patrolowania górzystych terenów przygranicznych. Dają gwarancję bezpieczeństwa na najtrudniejszych bezdrożach, podczas pokonywania wzniesień i przeszkód terenowych. - powiedział nam P. Zakielarz.

Zakup pojazdów był sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020. Obecna dostawa to nie tylko rozbudowa floty, ale również okazja do wymiany wysłużonego już sprzętu.

POSŁUCHAJ o szczegółach!

O nowych nabytkach w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w  Przemyślu opowiedział nam Piotr Zakielarz: 

Nowoczesne pojazdy w Podkaprackiej Strazy Granicznej

14 oddziałów Straży Granicznej na Podkarpaciu

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej swoje zadania realizuje poprzez czternaście granicznych jednostek organizacyjnych:

Na granicy z Ukrainą – zewnętrznej granicy Unii Europejskiej funkcjonuje jedenaście Placówek Straży Granicznej: w Horyńcu-Zdroju, w Lubaczowie, w Korczowej, w Medyce, w Hermanowicach, w Huwnikach, w Wojtkowej, w Krościenku, w Czarnej Górnej, w Stuposianach, w Ustrzykach Górnych.

Na granicy ze Słowacją – wewnętrznej granicy Unii Europejskiej zadania służbowe realizowane są przez dwie placówki: w Wetlinie i Sanoku.

Jedna placówka umiejscowiona jest wewnątrz kraju – w Rzeszowie-Jasionce.

QUIZ. Kultowe filmy lat 90. Usunęliśmy tylko JEDNO słowo! Dasz radę je rozpoznać?

Pytanie 1 z 15
"American..." (1999 r.)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE