REGION: Znów upalnie i znów burzowo. Spodziewany grad i silny wiatr nawet do 100 km/h!

2021-07-15 11:39

W regionie znów będzie upalnie i znów burzowo! Mieszkańcy Podkarpacia liczyć muszą się dzisiaj nie tylko z wysoką temperaturą, która podskoczyć może gdzieniegdzie nawet do 33 stopni Celsjusza, ale także z gwałtownymi burzami z gradem. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr. Ten może osiągać nawet 100 km/h!

Nie odpoczniemy od niespokojnej aury. Także na czwartek synoptycy IMGW wydali dla Podkarpacia dwa kolejne alerty pogodowe- obydwa pomarańczowe, czyli II-go stopnia. Pierwszy dotyczy oczywiście wysokiej temperatury, która nadal będzie nam towarzyszyć. Niewykluczone, że także w czwartek, słupki rtęci w niektórych miejscach podskoczą do 33 kreski.

Pamiętajcie więc, by przed wyjściem z domu spakować do torebki lub plecaka zapas wody oraz krem z filtrem. Przyda się też nakrycie głowy - to pozwoli uniknąć udaru. Przy takiej temperaturze, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych, zalecane jest zostanie w domu. Nie zapomnijcie też o chłodnej wodzie dla swoich czworonogów i parasolach, bo może być burzowo!

CZYTAJ TAKŻE: Płonie Syberia! Potężne pożary pustoszą Jakucję [WIDEO]

Alert II stopnia przed burzami!

Drugi alert wydany dla regionu dotyczy burz z gradem. Pierwsze mają się pojawić nad Podkarpaciem już około godziny 13.00. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr - ten według szacunków synoptyków może rozpędzić się chwilami nawet do 100 km/h. Uważajcie więc na siebie, bo nawałnice będą towarzyszyć nam dzisiaj aż do późnej nocy.

Tajemnicze zwierzę pod Wrocławiem
Drogowskazy: aseksualność czyli czwarta orientacja. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE