Przemyśl: 15-letni uczeń okradał kolegów. Łupem padły dokumenty i słuchawki

2022-05-27 16:10
Przemyśl: 15-letni uczeń okradał kolegów. Łupem padły dokumenty i słuchawki
Autor: Pixabay

Do kradzieży doszło w jednej ze szkół na terenie Przemyślu. Policjanci złapali złodzieja, którym okazał się być 15-letni uczeń tej szkoły. Jego łupem padały między innymi dokumenty, które były schowane w zamkniętej na klucz szatni. Skąd nastolatek miał klucz?

Kilka dni temu przemyscy policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży dokumentów oraz słuchawek bezprzewodowych z plecaka ucznia z jednej ze szkół na terenie Przemyśla. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, przyjęli zgłoszenie o kradzieży, jeszcze od dwóch innych uczniów tej szkoły, którym ktoś ukradł ich dokumenty, bilety miesięczne oraz karty biblioteczne. Jak ustalono wszystkie przedmioty zginęły z zamkniętej na klucz szatni szkolnej.

Małe łabędzie potrzebowały pomocy

15-latek okazał się być złodziejem

Ustalono, że związek z tymi sprawami może mieć 15-letni uczeń tej szkoły. Podczas trwania lekcji nastolatek był widziany przez jednego z nauczycieli na szkolnym korytarzu. Policjanci poprosili, aby pedagog szkolny udał się po ucznia i przyprowadził go do gabinetu dyrektora. Okazało się, że przed wejściem do gabinetu dyrektora uczeń korzystał jeszcze z toalety.

- Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy czegoś tam nie pozostawił. W dziurze na drzwiczki rewizyjne zaworów hydraulicznych, policjanci znaleźli część skradzionych rzeczy. W plecaku 15-latka ujawniono klucz do szatni szkolnej, prawo jazdy oraz dowód osobisty wydany na dane personalne jednego z poszkodowanych. Nastolatek przyznał się do kradzieży – czytamy na stronie policji.

Skąd miał klucz do szatni? Jak się okazało, nastolatek miał go od około tygodnia, gdy po skończonej lekcji wychowania fizycznego, nauczyciel poprosił go o zamkniecie szatni, wówczas zgłosił nauczycielowi, że go zagubił. Odzyskane przez policjantów przedmioty zostały zwrócone właścicielom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE