Przemyśl: 102-latka zaszczepiła się przeciw Covid-19!

2021-08-30 15:14
Przemyśl: 102-latka zaszczepiła się przeciw Covid-19!
Autor: Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu

Po szczepienie do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu zgłosiła się Pani Maria Hołodia. Kobieta ma 102 lata! Jak sama powiedziała, zdecydowała się na taki ruch, bo chce bezpiecznie spotykać się ze znajomymi! Choć sama rzadko wychodzi z domu, jest często odwiedzana przez swoich przyjaciół!

Jak czytamy w komunikacie Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu szczepienie odbyło się 27 sierpnia w mieszkaniu pani Marii. Zaszczepiona została preparatem firmy Johnson&Johnson. - Pani Maria w kwietniu tego roku skończyła 102 lata. Jest najstarszą pacjentką zaszczepioną przez personel Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, a być może w ogóle najstarszą osobą z Przemyśla, która przyjęła szczepionkę – informuje Paweł Bugira rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Pożar mieszkania w bloku na Podwisłoczu! AKTUALIZACJA [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zaszczepiła się, bo chce widywać znajomych!

Mimo swojego wieku, kobieta jest w dobrej kondycji. Jeszcze dwa lata temu samodzielnie wychodziła na spacery, ale obecnie ma już problemy z pokonywaniem dłuższych dystansów. Nie przeszkodziło jej to, żeby wziąć udział w głosowaniu w wyborach prezydenckich w ubiegłym roku.

Pani Maria cały czas utrzymuje też kontakty towarzyskie. Choć sama już nie wychodzi w odwiedziny, często jest odwiedzana przez swoich znajomych. Jak przyznaje, to była inspiracja do tego, żeby się zaszczepić. – Chcę być zdrowa i chcę, żeby inni byli zdrowi. Moi znajomi się zaszczepili. Chcę się z nimi bezpiecznie spotykać – mówi kobieta, cytowana w komunikacie szpitala.

Nowe specjalistyczne radiowozy. Każdy za ponad 460 tys. zł
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE