Rzeszów: Pożar mieszkania w bloku na Podwisłoczu! AKTUALIZACJA [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-08-30 12:52

W Rzeszowie płonie mieszkanie w bloku nr 24 na Podwisłoczu. Mieszkanie znajduje się na dziewiątym piętrze. Jak podaje rzeszowska Straż Pożarna z mieszkania wyszli wszyscy lokatorzy. Trwa akcja gaśnicza, w której udział bierze dziewięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe! Jak poinformowała oficer prasowy PSP w Rzeszowie st. kpt. Kinga Styrczula.

Na Podwisłoczu trwa akcja gaśnicza. Ogień wybuchł w jednym z pokoi mieszkania na dziewiątym piętrze bloku nr 24. Jak zdołaliśmy się dowiedzieć od rzeszowskiej Straży Pożarnej, wszyscy lokatorzy zdążyli wyjść z płonącego mieszkania.  W akcji gaśniczej bierze udział dziewięć jednostek PSP, również policja i pogotowie ratunkowe. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana!

AKTUALIZACJA 12:50

- Sytuacja powoli staje się opanowana. Trwa dogaszanie wszystkich zarzewi pożaru. 24 osoby zostały ewakuowane z bloku i klatki sąsiedniej. Sześć z nich trafiło do szpitala - mówi oficer prasowy PSP w Rzeszowie st. kpt. Kinga Styrczula.

Pożary również w innych mieszkaniach?

Oficer prasowy PSP w Rzeszowie st. kpt. Kinga Styrczula nie potwierdza, aby doszło do dodatkowych pożarów w bloku na Podwisłoczu. Na zdjęciach, które pojawiły się w sieci widać zadymienie również w innych miejscach bloku. Jak twierdzi oficer prasowy: mogło to być spowodowane dużym zadymieniem klatki schodowej. 

Ostatni weekend wakacji w Tauron Arenie