Polacy oszczędzają na restauracjach i jedzeniu poza domem. Jednej potrawy sobie jednak nie odmawiają!

2022-11-23 10:31
Polacy oszczędzają na restauracjach i jedzeniu poza domem. Jednej potrawy sobie jednak nie odmawiają!
Autor: pexels.com Na zdjęciu ilustracyjnym restauracja

Kryzys gospodarczy, trwający w Polsce od kilku miesięcy, mocno odbija się na wielu wielu gałęziach naszej gospodarki. Najmocniej jednak cierpią na tym portfele i mieszkańcy kraju nad Wisłą zaczęli oszczędzać. Na pierwszy ogień poszły restauracje i jedzenie poza domem. Odpływ klientów w Polsce mocno zauważyły nawet sieci fast food. Jednej potrawy Polacy wciąż nie mogą sobie odmówić. O jaki przysmak chodzi? Dowiesz się z naszego artykułu.

Polacy rzadziej chodzą do restauracji

O upodobaniach żywieniowych Polaków w ostatnich miesiącach 2022 r., kiedy od kilku miesięcy w kraju trwa kryzys gospodarczy i energetyczny, pisze środowa „Rzeczpospolita” powołując się na badania rynku gastronomicznego przeprowadzonego przez analityków Proxi.cloud i UCE Research. Wynika z niego, że w tych trudniejszych czasach Polacy w pierwszej kolejności oszczędzają na jedzeniu na mieście. Mniejszą liczbę odwiedzających restauracje zanotowały nawet sieci Fast Food, które dotychczas na wszystkie kryzysy był raczej odporne. Eksperci z branży przekonują, że w przypadku restauracji McDonald’s mniejsza liczba odwiedzin punktów może być wywołana coraz bardziej popularnymi zamówieniami z dowozem do domu.

Polacy nadal lubią pizzę

Jest jednak w Polsce potrawa, której nie możemy sobie odmówić mimo kryzysu gospodarczego. Chodzi oczywiście o pizzę. Z badania wynika bowiem, że pizzerie nie tylko dobrze sobie radzą w tym gorszym momencie, a niektóre nawet notują wzrosty liczby klientów.

M. DWORCZYK: WSZYSCY ODCZYUJEMY KONSEKWENCJE TEGO KRYZYSU
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE