Polacy oszczędzają na restauracjach i jedzeniu poza domem. Jednej potrawy sobie jednak nie odmawiają!

i

Autor: pexels.com Na zdjęciu ilustracyjnym restauracja

Polacy oszczędzają na restauracjach i jedzeniu poza domem. Jednej potrawy sobie jednak nie odmawiają!

2022-11-24 14:41

Kryzys gospodarczy, trwający w Polsce od kilku miesięcy, mocno odbija się na wielu wielu gałęziach naszej gospodarki. Najmocniej jednak cierpią na tym portfele i mieszkańcy kraju nad Wisłą zaczęli oszczędzać. Na pierwszy ogień poszły restauracje i jedzenie poza domem. Odpływ klientów w Polsce mocno zauważyły nawet sieci fast food. Jednej potrawy Polacy wciąż nie mogą sobie odmówić. O jaki przysmak chodzi? Dowiesz się z naszego artykułu.

Polacy rzadziej chodzą do restauracji

O upodobaniach żywieniowych Polaków w ostatnich miesiącach 2022 r., kiedy od kilku miesięcy w kraju trwa kryzys gospodarczy i energetyczny, pisze środowa „Rzeczpospolita” powołując się na badania rynku gastronomicznego przeprowadzonego przez analityków Proxi.cloud i UCE Research. Wynika z niego, że w tych trudniejszych czasach Polacy w pierwszej kolejności oszczędzają na jedzeniu na mieście. Mniejszą liczbę odwiedzających restauracje zanotowały nawet sieci Fast Food, które dotychczas na wszystkie kryzysy był raczej odporne. Eksperci z branży przekonują, że w przypadku restauracji McDonald’s mniejsza liczba odwiedzin punktów może być wywołana coraz bardziej popularnymi zamówieniami z dowozem do domu.

Polacy nadal lubią pizzę

Jest jednak w Polsce potrawa, której nie możemy sobie odmówić mimo kryzysu gospodarczego. Chodzi oczywiście o pizzę. Z badania wynika bowiem, że pizzerie nie tylko dobrze sobie radzą w tym gorszym momencie, a niektóre nawet notują wzrosty liczby klientów.

M. DWORCZYK: WSZYSCY ODCZYUJEMY KONSEKWENCJE TEGO KRYZYSU