Podają się za przemyskich policjantów i wyłudzają pieniądze! Przemyska policja apeluje o ostrożność!

2020-02-26 13:41
Uwaga na oszustów telefonicznych w Przemyślu!
Autor: Pixabay

Tylko wczoraj takich zgłoszonych na policję przypadków w Przemyślu było kilkanaście! Niestety 89-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego padł ofiarą oszustwa i stracił 40 tysięcy złotych!


Oszuści działają według od dawna znanego schematu. Dzwonią, podając się za funkcjonariuszy policji, informują rozmówcę o tym, że ktoś z jego rodziny miał wypadek i natychmiast potrzebuje pieniędzy.
Niestety mimo licznych apeli policji i wiadomości w mediach wciąż jeszcze są osoby, które dają się nabrać na tę starą sztuczkę. Przeważnie to osoby starsze, dlatego przemyska policja apeluje: Nie dajmy się oszukiwać! Informujmy o takim zagrożeniu naszych rodziców i dziadków! 

- Funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. NIGDY nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie – podkreśla rzecznik prasowy przemyskiej Komendy Policji, Marta Fac.

Córka miała wypadek

89 letni mieszkaniec powiatu przemyskiego uwierzył oszustom, którzy opowiedzieli mu o wypadku, jaki spowodowała jego córka. Grozi jej więzienie, a żeby go uniknąć, należy zapłacić 40 tysięcy złotych, po które to pieniądze mieli zgłosić się do niego rzekomi kurierzy. Mężczyzna stracił wspomnianą kwotę. W 13 pozostałych przypadkach mieszkańcy Przemyśla okazali się czujni i zgłosili próby wyłudzenia na policję.

Przemyska policja radzi jak nie stać się ofiarą oszustów. Mówi rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Marta Fac:

Jak nie paść ofiarą oszustów telefonicznych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE