Kolejne oszustwo przy zakupie opału. 39-latek z gminy Medyka stracił 5 tysięcy złotych

2022-09-14 15:33
Kolejne oszustwo przy zakupie węgla
Autor: Pixabay

Ponad 5 tysięcy złotych stracił 39-letni mieszkaniec gminy Medyka, który przez portal ogłoszeniowy chciał kupić ekogroszek. Po przelaniu pieniędzy na konto bankowe sprzedającego, kontakt z nim się urwał.

W poniedziałek do policjantów zgłosił się 39-latek z gminy Medyka, który zgłosił oszustwo. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że szukał w internecie atrakcyjnych cenowo ogłoszeń dotyczących sprzedaży opału. Na jednej ze stron znalazł ofertę i zamówił dwie tony ekogroszku. Oszust podał kupującemu, numer konta i zapewnił, że do trzech dni przesyłka węgla zostanie zrealizowana.

Ciągnik wepchnął kombajn na tory. Przejazd był zamknięty

Towar jednak nie przyjechał

Kiedy 39-latek nie otrzymał w terminie zamówionego i zapłaconego towaru od razu próbował skontaktować się z firmą, u której zamawiał opał. Niestety numer telefonu firmy był nieaktywny, a strona internetowa została usunięta. Wtedy poszkodowany zorientowało się, że został oszukany i sprawę zgłosił policji.

Policjanci apelują o rozwagę podczas zakupów internetowych i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Uważajcie też na tak zwane super okazje i promocje, które mogą okazać się kolejnym chwytem oszustów.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE