Jarosławscy terytorialsi mają nowego dowódcę

2021-04-13 15:27
dow
Autor: 3PBOT/fot.Paulina Lęcznar

Dowódcą 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu został ppłk Marcin Piętnik, który przejął obowiązki od ppłk. Pawła Brzęka. Ten przeszedł na emeryturę.

Ppłk Marcin Piętnik zawodową służbę wojskową rozpoczął na stanowisku dowódca plutonu w 1. Batalionie Dowodzenia w Bydgoszczy.

Następnie w tej samej miejscowości pełnił obowiązki służbowe w 2. Batalionie Logistycznym jako oficer sekcji. Od 2009 roku przeszedł do 3. Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych w Krakowie.

W 2011 roku swoja przygodę rozpoczął w Jednostce Wojskowej NIL w Krakowie i tam też służył do końca stycznia 2017 roku. Ppłk Piętnik w czasie służby przebywał dwukrotnie na misji stabilizacyjnej PKW ISAF w Afganistanie oraz UNIFIL w Libanie. Po dziewięciomiesięcznej przerwie z wojskiem został powołany na stanowisko zastępcy dowódcy jarosławskiego batalionu – szefa sztabu. Po ukończeniu kursu kwalifikacyjnego w Akademii Sztuki Wojennej decyzją dowódcy WOT został skierowany na stanowisko starszego specjalisty w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nowy dowódca batalionu wojskowe wykształcenie zdobył w 2004 roku kończąc Wojskową Akademię Techniczną na wydziale elektroniki i telekomunikacji, następnie w 2008 roku studia podyplomowe na wydziale logistyki w Akademii Obrony Narodowej. Ponadto w czasie służby odbył wiele kursów doskonalących oraz kwalifikacyjnych. W 2019 roku ukończył kurs kwalifikacyjny dowódców batalionów w Akademii Sztuki Wojennej.

- Ppłk Marcin Piętnik to doświadczony oficer, który posiada szeroki zakres wiedzy w dowodzeniu i zarządzaniu podległym personelem. Sprawdził się też praktycznie w działaniach bojowych w ramach odbytych misji. - mówi kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

QUIZ. Chuck Norris kończy 81 lat. Znasz dowcipy o bohaterze "Strażnika Teksasu"?

Pytanie 1 z 15
Co potrafi zrobić Chuck Norris?
Tak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka trzy dni po pogrzebie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE