Jarosław: Ustawka w galerii handlowej. Kibice pobili się na oczach klientów

2021-09-08 13:51
Policja
Autor: Justyna Świderska Ustawka w galerii handlowej. Kibice pobili się na oczach klientów

We wtorek w jednej z galerii na terenie Jarosławia doszło do pobicia trzech osób. Śledczy ustalili sprawców tego zdarzenia. Czterem osobom zostały przedstawione zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim. Dodatkowo u jednego z mężczyzn, w trakcie przeszukania mieszkania, funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

We wtorek 31 sierpnia przed godz. 20, w jednej z galerii na terenie Jarosławia, doszło do tzw. „ustawki” oraz pobicia trzech mężczyzn. Pracownicy ochrony, aby zapobiec eskalacji konfliktu, rozdzielili awanturujących się. Trzech mężczyzn zostało przez ochronę wyprowadzonych na parking podziemny, gdzie znajdowały się ich pojazdy. Na poziomie parkingu dobiegła do nich grupa osób, tych samych, które przebywały w pasażu i zaatakowała prowadzonych przez ochronę mężczyzn. Doszło do bójki. Po wymianie ciosów, atakujący uciekli. W czasie zajścia jeden z pracowników ochrony został kopnięty przez jednego z agresorów w nogę.

Napastnicy w rękach policji

Mundurowi ustalili, że osoby atakujące to kibice miejscowego klubu sportowego. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Jarosławia w wieku 19, 20 i 21 lat oraz 16-letni mieszkaniec gminy Pawłosiów.

- W trakcie przeszukania mieszkania 21-latka, śledczy ujawnili dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego, osiem woreczków z zawartością skrystalizowanej białej substancji, 12 woreczków skrystalizowanej substancji koloru białego-pomarańczowego, 9 białych  tabletek oraz dwie wagi elektroniczne. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana, a skrystalizowana substancja to mefedron – czytamy na stronie jarosławskiej policji.

Wszystkim czterem mężczyznom zostały przedstawione zarzuty udziału pobicia o charakterze chuligańskim. 21-latek odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków, a 20-latek za naruszenie nietykalności cielesnej pracownika ochrony w związku z interwencją. Nieletni za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Zatrzymanie pseudokibiców, którzy potrącili policjantów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE