Inwazja biedronek azjatyckich w Polsce. Groźne owady wlatują do domów!

2022-07-06 11:52
Inwazja biedronek azjatyckich w Polsce. Groźne owady wlatują do domów i mieszkań!
Autor: Pixabay

Kolejny raz Polacy mają problem z inwazją biedronek azjatyckich. Owady zadomowiły się w naszym kraju i co roku usilnie próbują się dostać do naszych domów i mieszkań! W przeciwieństwie do naszych polskich biedronek, te azjatyckie gryzą, a ich ukąszenie może zakończyć się nawet opuchlizną!

Biedronki azjatyckie rozprzestrzeniają się w zawrotnym tempie. Nie tylko my mamy z nimi problem. Pojawiły się w całej Europie! Choć Polakom biedronki kojarzą się przyjemnie i na ogół na ich widok nie panikujemy, to azjatycka odmiana może być dla nas groźna. Biedronki mają żółte, lub pomarańczowe ubarwienie i często nie mają kropek. Od naszej rodzimej odmiany owad różni się także wielkością. Gdy taką biedronkę zobaczymy na swoim ciele lepiej od razu ją strząśnijmy! Owady próbują też dostać się do naszych domów i mieszkań dlatego warto zainwestować w moskitierę, lampę owadobójczą lub preparat, który odstraszy nieproszonych gości.

Kopnął kota tak mocno, że zwierzę wyleciało w powietrze

Inwazja biedronek azjatyckich w Polsce. Ich ugryzienie może być niebezpieczne

Biedronki azjatyckie bywają uporczywe. W okresie ich największej aktywności, który przypada na koniec lata i początek jesieni, te owady chmarami próbują dostać się do pomieszczeń. Nie oznacza to, że latem mamy z nimi spokój. Już teraz atakują nasze mieszkania i domy, a ich ugryzienie jest dla nas groźne.

Ukąszenie może wywołać reakcję alergiczną, zapalenie spojówek, pokrzywkę, a w skrajnych przypadkach problemy z oddychaniem. Najczęściej spotkanie z biedronką azjatycką kończy się obrzękiem, w miejscu ugryzienia.

Inwazja biedronek azjatyckich w Polsce. Jak bronić się przed owadami?

Najprostszym sposobem na zabezpieczenie naszych domów przed inwazją biedronek azjatyckich jest zamontowanie moskitier w oknach i drzwiach, albo zakup lampy owadobójczej, która skutecznie nas ochroni. Owady możemy spotkać także podczas spaceru, dlatego warto pamiętać o spryskaniu się odpowiednim preparatem, chroniącym przed różnego rodzaju owadami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE