Autobusami przemyskiego MZK pojedziemy za darmo. Sprawdź kiedy [AUDIO]

2020-09-16 14:32 mj
MZK
Autor: Urząd Miejski w Przemyślu/fot. Agata Czereba

To w związku z nadchodzącym Europejskim Dniem Bez Samochodu, który obchodzony jest corocznie 22 września. Za darmo pojedziemy też jutro. Są jednak warunki

Europejski Dzień Bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna, która wieńczy rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Przemyśl: Europejski Dzień Bez Samochodu

Nasze miasto także, po raz kolejny zresztą, namawia do porzucenia choćby na jeden dzień samochodu i wybrania innych środków transportu, jak choćby rower, czy właśnie autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Ideą Dnia Bez Samochodu jest bowiem promowanie korzystania z tych środków transportu, które są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska.

Przemyśl: darmowe przejazdy MZK

- W tym roku po raz kolejny zachęcamy przemyślan do czynnego włączenia się w obchody tego wyjątkowego wydarzenia. Mamy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych, również tym razem mieszkańcy naszego miasta chętnie zrezygnują z użytkowania aut i w zamian wybiorą przejazd autobusami komunikacji miejskiej albo rowerem – powiedziała radiu ESKA Agata Czereba, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

POSŁUCHAJ: O darmowych przejazdach autobusami MZK mówi Agata Czereba, rzeczniczka UM w Przemyślu

Darmowe przejazdy MZK w Przemyślu – kiedy?

Za darmo, to znaczy bez konieczności zakupienia biletu, pojedziemy jutro (17 września) oraz w najbliższy wtorek (22 września).  Ale pod pewnymi warunkami.

Jeśli jutro porzucimy samochód i będziemy chcieli skorzystać ze środka komunikacji miejskiej, będzie trzeba okazać najnowszy numer (tzn. wydany dzisiaj, 16 września) znanego przemyskiego tygodnika.

Jeśli z samochodu zrezygnujemy we wtorek, to koniecznym będzie okazanie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Bezpiecznie na rowerze - film profilaktyczny