Amunicja, zapalniki artyleryjskie oraz monety... Nietypowa interwencja lubaczowskiej policji

2022-12-16 14:48

Przedmioty zostały znalezione przez mundurowych u mieszkańca Wielkich Oczu. Mężczyzna od dłuższego czasu przy użyciu wykrywacza metali nielegalnie wyszukiwał i kolekcjonował zabytki.

Na początku grudnia dyżurny lubaczowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu w miejscowości Wielkie Oczy. Policjanci na miejscu potwierdzili ten fakt, zabezpieczyli miejsce odnalezienia niewybuchu i powiadomili saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Podczas rozmowy z 19-letnim mieszkańcem Wielkich Oczu, który odnalazł niewybuch za pomocą wykrywacza metali, policjanci nabrali podejrzeń, że to niejedyne jego znalezisko.

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się, mężczyzna przyznał, że w domu ma jeszcze różnego rodzaju amunicję, monety oraz przedmioty pochodzenia militarnego, które odnalazł przy użyciu wykrywacza metali.

– W trakcie przeszukania mieszkania 19-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli 50 sztuk amunicji, trzy zapalniki artyleryjskie, kilkaset sztuk monet oraz przedmioty, które mogą być zabytkami – informują policjanci z Lubaczowa.

Odpowie za nielegalne posiadanie amunicji

19-latek z Wielkich Oczu został przesłuchany, wykonano również oględziny zabezpieczonych przedmiotów, które zostaną poddane opinii biegłego.

W przypadku, gdy biegły potwierdzi, że są to zabytki archeologiczne, mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów wynikających z ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. – Dodatkowo będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie amunicji tłumaczą mundurowi z Lubaczowa.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE