Pieniądze

i

Autor: pixabay

5 lat temu miał wyłudzić prawie 3 miliony złotych! Postawiono już zarzuty [AUDIO]

2020-12-01 15:09

Blisko 3 mln złotych miał wyłudzić w 2015 roku na szkodę Skarbu Państwa. 42-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego został zatrzymany przez policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą. Sprawą zajęła się przemyska Prokuratura Okręgowa

Jak powiedziała radiu ESKA Marta Tabasz-Rygiel, rzeczniczka prasowa podkarpackiej policji, z ustaleń wynika, że mężczyzna wyłudził w 2015 r. nienależny zwrot podatku VAT.

Wyłudził 3 mln złotych

- Przestępstwo polegało na fikcyjnych rozliczeniach transakcji zakupu i sprzedaży telefonów komórkowych oraz innego sprzętu elektronicznego, które następnie były odsprzedawane obywatelom Ukrainy w ramach procedury Tax Free - powiedziała rzeczniczka.

Podejrzany prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą pełnił rolę pośrednika, uczestnicząc w zakupach sprzętu elektronicznego od podmiotów, które w sposób nieprawidłowy rozliczały podatek VAT.

- 42-latek jako ostatni podmiot w łańcuchu dostaw występował do właściwego urzędu skarbowego o zwrot podatku VAT - dodała Tabasz-Rygiel.

POSŁUCHAJ: Wyłudził od Skarbu Państwa prawie 3 mln złotych. Mówi Marta Tabasz-Rygiel z podkarpackiej policji

Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Przemyślu

W toku śledztwa ustalono, że kwota uszczuplenia Skarbu Państwa wynosi niemal 3 mln zł. Taka suma trafiła na rachunek bankowy podejrzanego.

W miniony czwartek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, gdzie usłyszał zarzuty wyłudzenia mienia znacznej wartości oraz przestępstw skarbowych.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju połączonego z odebraniem paszportu oraz dozoru policji. Policja zabezpieczyła również majątek podejrzanego, w tym samochody, a także nieruchomości.

- Sprawa ma charakter rozwojowy - poinformowała rzeczniczka. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Ile pieniędzy ma Rihanna | ESKA XD - Hotplota #7
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE