Zniknęła ławeczka patriotyczna z Poznania. Co się z nią stało? Ustaliliśmy!

2022-11-24 14:22
ławeczka patriotyczna
Autor: Michał Kaproń Ławki patriotyczne nie dla wszystkich

Jak podała Telewizja WTK, z terenu Malty zniknęła słynna na całą Polskę tzw. ławeczka patriotyczna, która oprócz Poznania pojawiła się we wszystkich szesnastu województwach. My sprawdziliśmy u inicjatora ławeczek, jakim był Bank Gospodarstwa Krajowego, co się z nią stało?

Problematyczne ławeczki

Na początku września w 16 miejscach Polski, po jednym w każdym województwie pojawiły się instalacje z ramą przypominającą kontur Polski. W środku niej była ławka odgrodzona łańcuchem. Dodatkowo ta "budowla" miała swój regulamin, który stał się hitem sieci. Już kilka dni później, po pierwszej silniejszej ulewie nad Poznaniem ławka nie nadawała się do użytku. Uszkodzone zostały drewniane elementy konstrukcji, zeszła z niej farba.

Dlaczego Patriotyczna Ławeczka zniknęła?

Uzyskaliśmy informację od rzeczniczki prasowej Banku Gospodarstwa Krajowego, Anny Czyż, że: 

Zakończył się termin najmu pod ławeczkę. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji o kontynuacji projektu. (...) W różnych miejscach mieliśmy różne terminy zakończenia umowy najmu.

Pierwotnie mówiło się, że ławeczki mają pozostać z nami do końca listopada, ten jednak nadszedł tydzień wcześniej. Ławeczki kosztowały 100 tysięcy złotych każda. Jak widać, nie wiadomo co się z nią stanie. Na razie została całkowicie rozmontowana. Jak wiemy z komunikatu rzeczniczki BGK, nie wiadomo, czy projekt powróci, więc być może elementy instalacji posłużą za coś innego.

Sonda
Czy ławeczka patriotyczna powinna wrócić do Poznania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE