Ciężarna 21-latka zmarła w przychodni. Znamy wyniki sekcji zwłok

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Ciężarna 21-latka zmarła w przychodni. Znamy wyniki sekcji zwłok

Ciężarna 21-latka zmarła w przychodni. Znamy wyniki sekcji zwłok

2023-02-07 10:55

To tragiczne zdarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością. Kilka dni temu ciężarna 21-latka trafiła do jednej z przychodni lekarskich w Osieku nad Notecią (pow. pilski) w Wielkopolsce. Pomimo pomocy medycznej, nie udało się uratować ich życia. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia czy pomoc i opieka nad kobietą była prowadzona prawidłowo. Poznaliśmy wyniki sekcji zwłok.

Sekcja zwłok ciężarnej 21-latki z Osieka nad Notecią

Prokuratura otrzymała już wyniki sekcji kobiety oraz nienarodzonego dziecka, które odbyły się w miniony weekend. - Biegły, który przyprowadzał sekcję wskazał, że przyczyną wyjściową i bezpośrednią, wiodącą do śmierci kobiety był zator płuc, czyli przyczyna wewnątrz ustrojowa chorobowa. Jeżeli chodzi o dziecko doszło do zgonu wewnątrzmacicznego - powiedział nam prok. Łukasz Wawrzyniak.

Tragedia w Osieku. Nie żyje ciężarna kobieta

Do tragedii w Osieku nad Notecią doszło w czwartek (2 lutego). 21-letnia kobieta trafiła do miejscowej przychodni i tam zmarła. Po informacji na jednym z portali społecznościowych policjanci pod nadzorem prokuratury podjęli czynności, aby wyjaśnić okoliczności zdarzenia. - Wstępne ustalenia wskazują, że 21-letnia kobieta znajdująca się w 25. tygodniu ciąży zasłabła na ulicy. Z pomocą przechodniów trafiła do ośrodka zdrowia. Tam wykonane zostały kobiecie badania, jednak jej stan się pogarszał. W trybie pilnym na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W trakcie udzielania pomocy doszło u kobiety do zatrzymania czynności życiowych. Niestety pomimo prowadzonej akcji ratunkowej u dziecka również stwierdzono brak oznak życiowych - mówił wówczas st sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej komendy.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Chodzieży.

Źródło: Ciężarna 21-latka zmarła w przychodni. Znamy wyniki sekcji zwłok