Znamy harmonogram remontu Starego Rynku. Kiedy zaczną się utrudnienia?

2021-09-14 15:00
Stary Rynek po remoncie
Autor: materiały prasowe Stary Rynek po remoncie

Nowa nawierzchnia, oświetlenie i zieleń. Jednak najpierw ponad rok utrudnień. Za kilka tygodni rusza długo odwlekany remont płyty Starego Rynku. Początkowo jednak nie będzie dla poznaniaków uciążliwy. Sprawdźcie szczegóły harmonogramu prac!

Znamy harmonogram prac na Starym Rynku. Remont jego płyty rozpocznie się w listopadzie i początkowo nie będzie utrudnieniem dla poznaniaków. To dobra wiadomość zwłaszcza dla restauratorów. Będą mogli zgodnie z umowami przyjmować gości w ogródkach gastronomicznych, do końca sezonu.

W listopadzie mają już ruszyć prace archeologiczne. Choć urzędnicy zapewniają, że zabytków nie będzie tak wiele, jak na Placu Kolegiackim, podziemia Starego Rynku kryją wiele niespodzianek. Na ich zbadanie wykonawca ma czas do maja 2022 roku. Do tej pory możliwe będzie swobodne poruszanie się po okolicy i realizowanie dostaw samochodem.

Wiosną 2022 rozpocznie się właściwa część prac, a Stary Rynek zamieni się w zamknięty plac budowy. Najważniejsza informacja jest taka, że do końca remontu piesi będą mogli się poruszać po rynku. Wytyczone trasy będą się zmieniać, jednak dojście do każdego budynku będzie możliwe cały czas.

ESKA XD #031 - FIGURA MODELKI/TANCERKI, REMIZA, NAJDŁUŻSZY STATEK KOSMICZNY

Poszkodowani wówczas zostaną turyści, którzy zamiast poznańskiego rynku będą mogli podziwiać jedynie plac budowy. Rozwiązaniem są specjalne platformy, które będą umożliwiały obejrzenie najsłynniejszej atrakcji - trykających się koziołków. Te jednak nie będą dostępne przez cały czas remontu. Podczas prowadzenia głębokich robót byłoby to po prostu niebezpieczne.

W najgorszej sytuacji są restauratorzy. Przez dwa sezony nie będą mogli wystawiać ogródków, a to oznacza mniej zysków. Miasto przygotowało alternatywne rozwiązania. Gastronomiczne serce Poznania przeniesie się na Plac Wolności oraz na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Koniec remontu Starego Rynku zaplanowany jest na jesień 2023 roku.

Zobacz też:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE