Plac Wolności ZOSTANIE “ZABUDOWANY”! Takie są PLANY URZĘDNIKÓW! [WIZUALIZACJE]

2021-04-19 14:56
Tak ma wyglądać plac Wolności po zmianach - chcą tego urzędnicy
Autor: UGO Architecture - wizualizacje Tak ma wyglądać plac Wolności po zmianach - chcą tego urzędnicy

Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję sezonowego zagospodarowania placu Wolności na potrzeby kulturalne, rekreacyjne i gastronomiczne. Pojawi się tam wiele obiektów. Jednak w miarę potrzeb będą one znikały z placu. Przeczytajcie i zobaczcie więcej na naszej stronie internetowej.

Miasto już od jakiegoś czasu zwracało uwagę na plac Wolności, który jest jednym z ważniejszych punktów na mapie centrum Poznania. Do tej pory jednak nie zachęcał on do spędzania tam wolnego czasu. Po zmianach na placu Wolności ma być więcej kultury, rekreacji, a także gastronomii. 

Estrada Poznańska rozstrzygnęła konkurs na koncepcję zagospodarowania tego terenu. Zależy nam, by to miejsce jak najlepiej służyło mieszkańcom i mieszkankom Poznania. Takie rozwiązanie pozwoli również na to, by modernizacja płyty Starego Rynku stała się nieco mniej uciążliwa dla restauratorów 

mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Założeniem projektu i konkursu było stworzenie na placu Wolności w Poznaniu trzech stref, które działałyby od kwietnia do października: koncertowej, gastronomicznej i odpoczynku.

Najważniejsza była dla nas funkcjonalność placu, mobilność elementów, pozwalająca na organizację różnorodnych wydarzeń. Zależy nam, by to miejsce jak najlepiej służyło mieszkańcom i mieszkankom miasta 

dodaje Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej.

Małe sokoły urodziły się na kominie poznańskiej elektrociepłowni!

W konkursie udział wzięły 4 pracownie: 1050 Pracownia Architektury, Pracownia architektoniczna Insomia, A2P2 Architektura&Planning i UGO Architecture. 

Sąd konkursowy, biorąc pod uwagę oczekiwania oraz potrzeby użytkowników i użytkowniczek tego miejsca wybrał projekt przygotowany przez pracownię UGO Architecture. 

Realizacja wyłonionego projektu może ożywić przestrzeń placu Wolności już od wiosny 2022 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE