Zmiany w "Zielonych": Warta Poznań S.A. ma nowego prezesa!

2021-07-28 21:46
Zmiany w Zielonych:  Warta Poznań S.A. ma nowego prezesa!
Autor: Warta Poznań

Rada Nadzorcza najstarszego piłkarskiego klubu w Poznaniu mianowała na prezesa Bartosza Wolnego - dotychczasowego wiceprezesa.

Powiedział na łamach wartapoznan.pl właściciel Warty Poznań S.A. Bartłomiej Farjaszewski. Bartosz Wolny ma 44 lata i przed rozpoczęciem pracy w klubie zebrał ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości, doradztwie i współpracy z administracją publiczną.

Nowy prezes trafił do Warty w dość niespotykanych okolicznościach. W 2019 roku Bartosz Wolny odpowiedział na apel właściciela klubu, Bartłomieja Farjaszewskiego, do kibiców i sympatyków "Zielonych". Farjaszewski zachęcał między innymi do zaangażowania się w życie klubu. Po kilku miesiącach luźnej współpracy Bartosz Wolny dołączył do Rady Nadzorczej, której został członkiem na początku 2020 roku. Od października 2020 sprawował stanowisko wiceprezesa Warty Poznań S.A.

Bardzo się cieszymy z tego, że możemy przedstawić Kibicom nowego prezesa Warty Poznań. W roli wiceprezesa spółki Bartosz Wolny dał się poznać jako osoba skuteczna w swoich działaniach. Miał duży wpływ przy pracach nad strategią klubu oraz rozwojem naszej współpracy z partnerami biznesowymi i w ogóle światem biznesu. Ponadto reprezentuje też Klub i uczestniczy w kluczowych pracach na rzecz stworzenia nowej infrastruktury sportowej przy Drodze Dębińskiej 12. Mając na uwadze to, ile wyzwań stoi przed nami w najbliższych latach, Rada Nadzorcza postanowiła powołać Bartosza Wolnego na stanowisko prezesa spółki.

Dziękuję właścicielowi i Radzie Nadzorczej za zaufanie. Moja przygoda z Wartą Poznań trwa już dwa lata. Traktuję to jako zespołowy projekt. Przed nami sporo wyzwań, nie tylko sportowych. Jesteśmy przecież w trakcie ciągłej zmiany, tworzymy swoisty start-up, który ma już ponad stuletnią historię. Budujemy stabilny zespół sportowy, jednak jako Klub mamy też przecież ciekawą ofertę pozasportową. Mocno wierzę w to, że będziemy jeszcze bardziej atrakcyjni nie tylko dla Kibiców i mieszkańców, ale także dla biznesu. Sami tego jednak nie zrobimy i tu niezmiennie liczę na współpracę na wielu polach.

Powiedział Bartosz Wolny po wybraniu go na prezesa Warty Poznań S.A. Dodajmy, poprzedni prezes, Michał Wieczorek, który zajmował to stanowisko od października 2018 roku, teraz piastuje stanowisko dyrektora biura zarządu Warty Poznań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE