Zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Żeromskiego i Niestachowskiej.

2021-04-08 10:08 marc
Ulica Żeromskiego w Poznaniu - zmiany w organizacji ruchu
Autor: Poznan.pl

Prace związane z budową ul. św. Wawrzyńca na Jeżycach, na odcinku od skrzyżowania z ul. Niestachowską i Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Kościelną, wkraczają w kolejną fazę. Będzie ona wymagała zmian w organizacji ruchu w rejonie ulic Żeromskiego i Niestachowskiej.

Pierwsza - krótkotrwała - nastąpi w niedzielę, 11 kwietnia między 7.00 a 9.00. Utrudnienia związane będą z demontażem kabli wysokiego napięcia. Na czas tych czynności, ruch na skrzyżowaniu ul. Niestachowskiej, Żeromskiego i św. Wawrzyńca zostanie wstrzymany. Nie powinno to zająć więcej niż kilka minut.

Od nocy z poniedziałku na wtorek (z 12 na 13 kwietnia) kierowcy jadący ul. Żeromskiego - od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego, na odcinku rozpoczynającym tuż za nim i kończącym się za skrzyżowaniem z ul. św. Wawrzyńca - będą mogli korzystać tylko z dwóch pasów ruchu w kierunku ul. Niestachowskiej. Mie będzie również możliwy lewoskręt z ul. Żeromskiego w ul. św. Wawrzyńca. Dotychczasowy pas służący do tego będzie mógł być wykorzystany wyłącznie do jazdy na wprost.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jednocześnie na południowej jezdni ul. św. Wawrzyńca, przed skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego, do dyspozycji kierowców będą trzy, a nie jak dotychczas cztery pasy ruchu - skrajny prawy służący do skrętu w stronę ul. Dąbrowskiego i dwa skrajne lewe - do skrętu w kierunku ul. Niestachowskiej. Na wcześniejszym odcinku ul. św. Wawrzyńca, w sąsiedztwie osiedla Botaniczna, rozpoczynać się będzie ograniczenie prędkości, początkowo do 50 km/h, a bliżej skrzyżowania - do 30 km/h.

Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.  

Weterynarze sprawdzają czy małe wiewiórki przytyły