Koparka

i

Autor: Life-Of-Pix /CC0/pixabay.com

Zmiany organizacji ruchu na Naramowicach! Ile potrwają utrudnienia?

2021-11-09 16:46

Kierowcy, uważajcie na zmiany organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Lechickiej i Naramowickiej. Przez najbliższy tydzień będzie tam naprawdę gorąco. Przez zaplanowane prace ruch w tej części miasta będzie zmieniał się dzień po dniu.

Wraz z trasą tramwajową na Naramowice powstaje nowy układ dróg. Na najbliższy czas zaplanowano prace wykończeniowe na ulicach, które są już użytkowane przez kierowców. Roboty te wiązać będą się z dynamicznymi zmianami organizacji ruchu następującymi po sobie dzień po dniu.

Zbliżające się prace polegać będą na układaniu ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni jezdni na al. Praw Kobiet i użytkowanych łącznicach węzła Lechicka/Naramowicka

informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. Pierwsze prace rozpoczęły się dziś. Wyłączono z ruchu ulicę Łużycką, a na Sarmackiej wprowadzono ruch wahadłowy. Na środę zaplanowano dalsze zmiany na Sarmackiej - od torowiska w stronę Umultowskiej.

W dalszym ciągu będzie tam obowiązywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Prace także rozpoczną się po porannym szczycie komunikacyjnym, by utrudnienia były możliwie najmniej uciążliwe.

Już od piątku do środy trzeba liczyć się z kolejnymi utrudnieniami. 12 listopada ekipy budowlane będą pracowały na odcinku nowej drogi między rondem A. Karłowskiej-Kamzowej (przy ul. Dworskiej) i al. Praw Kobiet, a także na al. Praw Kobiet między północną łącznicą węzła i ul. Dworską.

Prace będą prowadzone na połowie jezdni, a zatem ograniczona zostanie wyłącznie szerokość drogi, bo przejazd możliwy będzie dostępną w danej chwili częścią jezdni.

W weekend szczególnie dużo będzie działo się w niedzielę.

Po niedzieli planowane są dalsze utrudnienia w ruchu.

Parzęczewski wraca na ring. Zapowiedź gali Tymex Boxing Night 19

Wtedy to nastąpi całkowite zamknięcie północnej łącznicy węzła Lechicka/Naramowicka między al. Praw Kobiet i skrzyżowaniem ul. Lechickiej z ul. Murawa wraz z wprowadzeniem ruchu wahadłowego na tym skrzyżowaniu. Wyjazd od strony Naramowic będzie odbywał się ul. Sarmacką, Łużycką do ul. Umultowskiej i dalej do ul. Lechickiej. Przewidziane jest również przekierowanie autobusów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE