Zielone światło dla Zielonej Perły! Kamienica odzyska swój blask

2021-10-19 0:45
Zielone światło dla Zielonej Perły! Kamienica odzyska swój blask
Autor: Wojciech Łuczak

Zabytkowa kamienica na Łazarzu, mieszcząca się na rogu Matejki i Niegolewskich, w końcu ma zyskać drugie życie.

Obiekt z początku XX wieku już od paru lat straszy mieszkańców Łazarza. Wcześniej były próby przywrócenia blasku kamienicy, ale kończył się one niepowodzeniem.

Myślę, że rzeczywiście po wielu latach takiego braku szczęścia do inwestorów, w końcu Zielona Perła, ale tak naprawdę cały Łazarz, zyskał inwestora, który poważnie podchodzi do tej inwestycji. Ma zamiar ją skończyć.

Mówi Joanna Ellman z Rady Osiedla Święty Łazarz. W budynku mają być 43 mieszkania oraz maksymalnie 5 lokali użytkowych. Elewacja kamienicy ma nawiązywać do tej oryginalnej sprzed lat.

Kamienica jest nazywana Zieloną Perłą, ale nigdy zielonej elewacji nie miała. Nazwa się wzięła stąd, że po prostu balustrady balkonów tego obiektu były zielone i tak też jest planowane odtworzenie tego budynku, czyli jasna elewacja plus zielone balkony.

Wokół kamienicy już rozpoczęły się prace związane z zabezpieczeniem terenu i zamontowaniem rusztowania. Na razie chodnik na ulicy Matejki i Niegolewskich przy Zielonej Perle jest wyłączony z ruchu. Radni złożyli pismo o powstanie w tym rejonie dodatkowego przejścia dla pieszych, które ułatwi funkcjonowanie mieszkańcom podczas tego remontu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE