kot na śniegu

i

Autor: www.pixabay.com

Zbliża się Dzień Kota. Z tej okazji w Poznaniu odbędzie się zbiórka karmy

2023-02-09 9:37

Koty, a po poznańsku kociambry, obchodzą swoje święto 17 lutego. Z tej okazji już kilka dni wcześniej ruszą wydarzenia i akcje na rzecz futrzastych pupili. 14 lutego rozpocznie się zbiórka karmy.

Międzynarodowy Dzień Kota to święto obchodzone w Polsce 17 lutego. Ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Z tej okazji w Poznaniu odbędzie się zbiórka karmy dla potrzebujących kotów. Tegoroczna zbiórka karmy potrwa od 14 do 28 lutego. Dobrej jakości żywność dla zwierząt będzie można zostawić w 4 miejscach:

  • Schronisku dla zwierząt, ul. Kobylepole 51, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:00, a w soboty od 10:00 do 15:00,
  • Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. F. Ratajczaka 44 (budynek Arkadii), od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00,
  • Palmiarni Poznańskiej, ul. Matejki 18, od wtorku do piątku w godz. 9:00-16:00, w soboty i niedziele w godz. 9:00-17:00 (do 26 lutego palmiarnia czynna jest także w poniedziałki od 9:00 do 16:00),
  • budynku Urzędu Miasta Poznania, ul. 28 Czerwca nr 404, wejście B, w portierni na parterze, w godzinach otwarcia urzędu.

Na liście kocich potrzeb znajduje się mokra lub sucha jakościowa karma z wysoką zawartością mięsa, która pozwoli dostarczyć dużo energii w chłodne dni. Pracownicy schroniska apelują, aby przynoszona karma była dobrej jakości. Lepiej przynieść mniejsze opakowanie lepszej karmy, niż duży worek pożywienia ze słabym składem. Zebrana karma będzie przeznaczona na wyżywienie kotów wolno żyjących w Poznaniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE