Wielkopolska: Areszt dla matki i jej partnera za znęcanie się nad dziećmi!

2021-04-30 19:28 Dominik Rutkowski PAP.
Przemoc, kobieta
Autor: Tumisu/Pixabay/cc0 Ofiary przemocy znajdą tam pomoc i dach nad głową

Na trzy miesiące do aresztu decyzją sądu w Gnieźnie (wielkopolskie) trafiła 32-latka oraz jej 49-letni partner podejrzani o znęcanie się nad dwójką dzieci. Podczas interwencji zarówno kobieta jak i mężczyzna byli pijani. Podejrzanym może teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

O sprawie poinformowała w piątek gnieźnieńska policja. Jak podano, do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Gnieźnie.

Policjanci Wydziału Prewencji udali się na interwencję domową. Pod wskazanym adresem zastali pijaną matkę, jej partnera, 15-miesięczne dziecko i 7-letnie. Jak ustalili policjanci, starsze dziecko miało niewielkie obrażenia ciała – otarcia naskórka na twarzy. Podczas interwencji została wdrożona procedura Niebieskiej Karty. Podjęto również decyzję o odebraniu dzieci i przekazaniu ich pod opiekę członkom rodziny

podała policja.

Poznaniak wpisany do księgi rekordów Guinnessa! Pobił rekord w ice swimmingu!

Badanie przeprowadzone przez policjantów u 32-letniej matki dzieci wykazało 2,5 promila, z kolei u 49-latka 1,6 promila alkoholu.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii. Policjanci ustalili, że dzieci od blisko roku były ofiarami przemocy domowej. Były zaniedbywane i bite. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie, zarówno kobiecie jak i mężczyźnie, zarzutu znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek

dodali mundurowi.

Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Policja poinformowała również, że decyzją Sądu Rodzinnego obecnie młodsze dziecko przebywa na obserwacji w szpitalu, z kolei starsze dziecko jest pod opieką członka rodziny.

Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad dzieckiem grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.