Wielkanoc 2023. Czy w Wielki Czwartek trzeba iść do kościoła?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wielkanoc 2023. Czy w Wielki Czwartek trzeba iść do kościoła?

Triduum paschalne

Wielkanoc 2023. Czy w Wielki Czwartek trzeba iść do kościoła?

2023-04-06 15:13

Wielkanoc 2023. Wielki Czwartek w tym roku przypada 6 kwietnia. Ten dzień rozpoczyna tzw. Triduum Paschalne, czyli jeden z najważniejszych momentów w roku liturgicznym dla katolików. Czy tego dnia trzeba iść do kościoła? Znamy odpowiedź na to pytanie.

Wielkanoc 2023

Święta wielkanocne to najważniejsze dni w kalendarzu chrześcijańskim. Zbliżają się one coraz większymi krokami. 2 kwietnia mamy niedzielę palmową, która rozpoczyna tzw. Wielki Tydzień. Ten kończy się w niedzielę wielkanocną, czyli w dzień Zmartwychwstania Pańskiego.

Czy w Wielki Czwartek trzeba iść do kościoła?

Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne, czyli jeden z najważniejszych momentów w roku liturgicznym dla katolików. To właśnie w Wielki Czwartek w Kościele katolickim liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa służebnego.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy w Wielki Czwartek trzeba iść do kościoła? Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego oraz wytycznymi Episkopatu Polski wierni Kościoła katolickiego nie są zobowiązani do udziału we Mszy Św. w Wielki Czwartek.

Gigantyczna palma wielkanocna w Nowym Sączu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE