Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała i u nas. Ile udało się zebrać w Poznaniu?

2021-02-01 13:07
wośp
Autor: WOŚP/OSTRÓW/fb

Jak każdego roku setki wolontariuszek i wolontariuszy wyszły na ulice Poznania, by zbierać do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ile pieniędzy udało się zebrać w Poznaniu podczas tegorocznego finału? Przeczytajcie o tym na stronie Eski Poznań!

Z największego w mieście sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej na ulice Poznania wyszło ponad 600 wolontariuszy, którzy zebrali do puszek 333 282,40 zł. Kwota zebrana z e-skarbonek to 64 363 zł. To jednak nie koniec liczenia - ostateczny wynik zostanie podany po zakończeniu wszystkich aukcji. Do wylicytowania są m.in. złote karty PEKA, przekazane przez prezydenta Poznania - można o nie walczyć do 14 lutego. Najdroższą aukcją obecnie jest możliwość tygodniowego użyczenia kampera zbudowanego w jednej z fabryk we Wrześni - Volkswagen Grand California, której cena dobiła do 6,3 tys, zł (aukcja trwa do 14 lutego).

W sztabie Ławica na godz. 10 zebrano ponad 80 tys. zł - to wynik z puszek ok 100 wolontariuszy, którzy kwestowali na poznańskich ulicach. Podobnie jak w przypadku Politechniki Poznańskiej, do tej kwoty trzeba będzie doliczyć kwoty z aukcji i e-skarbonek. Wśród wolontariuszy kwestujących w tym sztabie był Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania oraz Jędrzej Solarski, jego zastępca. Razem zebrali 4 322 zł. Przejażdżka rowerowa (lub przebieżka) z prezydentem stolicy Wielkopolski została wylicytowana za 10 099,00 zł.

29. finał WOŚP w Poznaniu!

Na zakończenie finału Orkiestra zawsze podaje deklarowany wynik, który jest sumą szacunkowych kwot od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. Tegoroczna kwota deklarowana to 127 495 626 zł - więcej, niż rok temu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE