Więcej szczepionek w punkcie szczepień na Stadionie Miejskim w Poznaniu!

2021-05-27 18:20
Wiemy, kiedy dokładnie rozpoczną się szczepienia masowe w Lesznie
Autor: pixabay.com

W czerwcu do punktu szczepień na Stadionie Miejskim w Poznaniu dotrze 3 razy więcej szczepionek niż w maju.

W maju do placówki dotarło raptem 6600 dawek, a w czerwcu będzie ich 20 tysięcy. To da możliwość zapisania się chętnym z Poznania i okolic na szybszy termin.

Także możemy zaproponować wiele nowych terminów, wiele nowych dni, dlatego że w maju byliśmy w stanie zaproponować ich tylko kilka, a w czerwcu praktycznie wszystkie dni poza poniedziałkami, który to dzień będzie dniem dostawy. Sam umawiam pacjentów również, także to jest kwestia oczekiwania kilku dni, więc te terminy naprawdę nie są długie.

Mówi Eryk Matuszkiewicz ze Szpitala Miejskiego imienia Franciszka Raszei w Poznaniu. Przyspiesza także punkt szczepień na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W tym tygodniu będziemy przekraczać liczbę ponad 3 tysięcy szczepień dziennie. Zbliżamy się również do przekroczenia naszego rekordu, który wynosi 3357 szczepionek podanych w jeden dzień. Być może ten rekord zostanie w tym tygodniu pobity.

Mówi Bartosz Sobański ze szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego. Na targach szczepione są różne grupy wiekowe. Dużo jest nauczycieli, także tych akademickich, którzy przyjmują drugą dawkę preparatu.

Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE