W Wielkopolsce brakuje krwi!​ Szpitale w regionie najwięcej potrzebują obecnie tej z grup ujemnych

2022-12-09 13:32
Krwi ciągle brakuje. Przed nami kolejna akcja „Moja krew - Twoje Życie”
Autor: Getty Images

W okresie grypowym mniej Wielkopolan oddaje krew. Grudzień to dobry czas dzielenia się dobrem.

W tym okresie kiedy mamy dużo infekcji, przeziębień, różnych chorób wirusowych, tych dawców okresowo też jest mniej. Szpitale zamawiają więcej krwi. Codziennie z naszego centrum w Poznaniu wydajemy do szpitali na terenie Wielkopolski około 350, nawet 400 jednostek krwi.

- mówi Agnieszka Łaba z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu i zachęca do oddawania też osocza.

Krew można oddawać w siedzibie RCKiK, oddziałach terenowych czy czerwonych autobusach.

Grudzień to dobry czas dzielenia się dobrem z innymi ludźmi, aby przyszli czy do nas, czy do któregoś z oddziałów. Zapraszam też na akcję wyjazdową. Jesteśmy dla Państwa dostępni przez wszystkie dni tygodnia. Satysfakcja z oddania krwi na pewno będzie bardzo duża.

Przypomnijmy, przed oddaniem krwi należy być wypoczętym, zjeść lekkostrawny posiłek i wypić przynajmniej litr płynów. Po wizycie w punkcie krwiodawstwa należy unikać wysiłku fizycznego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE