W Poznaniu od poniedziałku rusza akcja odbioru liści

2021-09-13 7:49
Jesień w ogrodzie
Autor: gettyimages Jesień w ogrodzie

W poniedziałek rozpoczyna się tegoroczna akcja odbioru liści. Ma ona pomóc właścicielom, administratorom i dozorcom w sprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki położone przy ich posesjach.

Akcję od poniedziałku, do końca roku kalendarzowego będzie prowadzić Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

"Mieszkańcy nie zostaną obciążeni żadnymi kosztami, gdyż pokryje je Zarząd - w tym opłatę za zakup i dostarczenie worków oznaczonych napisem +ZDM – liście zebrane z ulicy+ oraz opłatę za późniejszy odbiór zapełnionych worków" – podał ZDM.

Mieszkańcy sprzątający chodniki położone przy swoich nieruchomościach mogą składać zamówienia na dostarczenie pustych worków, podając nazwę ulicy oraz numer posesji, gdzie ma nastąpić dostawa. ZDM wskazał, że worki, w ilości adekwatnej do ilości przydrożnego drzewostanu, będą dostarczane bezpośrednio pod wskazane adresy.

"W przypadku wykorzystania wszystkich dostarczonych worków, prosimy o złożenie kolejnego zamówienia. Wykluczona jest możliwość dostarczania jednorazowo większej ilości worków do siedziby zarządcy bądź administratora, celem ich dalszego rozprowadzania wśród dozorców. Worki będą dostarczane bezpośrednio w miejsca, w których zbierane będą liście" – podano.

ZDM przypomniał, że zapełnione worki powinny być pozostawione w miejscu, skąd liście były zbierane, na terenie ogólnodostępnym – na poboczu bądź na części chodnika, po stronie posesji. Worków nie należy pozostawiać także w pasach zieleni pomiędzy jezdniami.

Odbiór worków będzie odbywał się cyklicznie, według harmonogramu uwzględniającego podział terytorialny miasta. ZDM zaapelowało także, by do worków nie trafiały inne odpady, a także liście zebrane z terenu samej nieruchomości, np. z ogrodu. Takie odpady – jak wskazuje ZDM - nie będą odbierane.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy na pewno jesteś bystry? Na tych pytaniach łatwo się wyłożyć!

Pytanie 1 z 10
Morze Martwe to:
Plaża, ocean, morze / zdjęcie ilustracyjne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE