Szpital

i

Autor: Parentingupstream

Szpital tymczasowy na MTP - możliwe powołania lekarzy z innych szpitali!

2021-11-18 18:23

Blisko 30-procentowy wzrost zakażeń koronawirusem zanotowano w ciagu ostatniego tygodnia w Wielkopolsce. Wraz z rosnącą liczbą zakażeń rośnie też liczba osób chorych na COVID-19, które są przyjmowane do szpitali.

Kolejny moduł łóżkowy został uruchomiony w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Obecnie dostępnych jest tam 150 łóżek. Jeśli sytuacja covidowa w mieście będzie tego wymagała, szpital otworzy kolejne moduły łóżkowe, ale wtedy będą potrzebni medycy z innych szpitali - mówi prof. Andrzej Tykarski koordynujący działaniami szpitala na MTP.

Nie chcemy zaprzestać żadnej działalności innej niż covidowa w naszych szpitalach. Również staramy się zachować działalność dydaktyczną, do której jesteśmy zobowiązani.

Nie ma problemu z kadrą pielęgniarską, której nie brakuje w szpitalu na MTP - dodaje rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Bolączką jest mała ilość opiekunów medycznych. Staramy się mobilizować studentów. Około 100 studentów zgłosiło się do pracy w pełnym wymiarze, a 30 dodatkowych na wolontariat.

Dodajmy, w Wielkopolsce funkcjonuje obecnie 96 łóżek respiratowych, z czego zajęta jest blisko połowa

Tańczące z promocjami 18.11.2021