Szpital tymczasowy na MTP - możliwe powołania lekarzy z innych szpitali!

2021-11-18 18:23
Szpital
Autor: Parentingupstream

Blisko 30-procentowy wzrost zakażeń koronawirusem zanotowano w ciagu ostatniego tygodnia w Wielkopolsce. Wraz z rosnącą liczbą zakażeń rośnie też liczba osób chorych na COVID-19, które są przyjmowane do szpitali.

Kolejny moduł łóżkowy został uruchomiony w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Obecnie dostępnych jest tam 150 łóżek. Jeśli sytuacja covidowa w mieście będzie tego wymagała, szpital otworzy kolejne moduły łóżkowe, ale wtedy będą potrzebni medycy z innych szpitali - mówi prof. Andrzej Tykarski koordynujący działaniami szpitala na MTP.

Nie chcemy zaprzestać żadnej działalności innej niż covidowa w naszych szpitalach. Również staramy się zachować działalność dydaktyczną, do której jesteśmy zobowiązani.

Nie ma problemu z kadrą pielęgniarską, której nie brakuje w szpitalu na MTP - dodaje rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Bolączką jest mała ilość opiekunów medycznych. Staramy się mobilizować studentów. Około 100 studentów zgłosiło się do pracy w pełnym wymiarze, a 30 dodatkowych na wolontariat.

Dodajmy, w Wielkopolsce funkcjonuje obecnie 96 łóżek respiratowych, z czego zajęta jest blisko połowa

Tańczące z promocjami 18.11.2021
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE