Szok! Wzięli udział w zawodach sportowych mimo pozytywnych testów na Covid-19!

i

Autor: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK Szok! Wzięli udział w zawodach sportowych mimo pozytywnych testów na Covid-19!

Szok! Wzięli udział w zawodach sportowych mimo pozytywnych testów na Covid-19!

2023-03-04 18:40

Zaskakujące informacje z biathlonowych zawodów Pucharu Świata w Novym Mescie. Dwóch norweskich zawodników wzięło udział, mimo iż mieli pozytywne testy na Covid-19!

W sobotę (4 marca) w Novym Mescie odbyły się zawody Pucharu Świata w biathlonie. Bieg pościgowy wygrał Johannes Thingnes Boe, a drugi był jego brat - Tarjei. Na mecie obaj przyznali, że przed startem ich kilkakrotne testy na Covid-19 wykazały pozytywne wyniki. Biathloniści wyjawili wyniki testów przed kamerą telewizji TV2 na mecie.

Wiadomość, jak przyznały norweskie media, jest szokująca, ponieważ mogli zarazić inne osoby. Natomiast działacze i sami biathloniści mówią głównie o własnym zdrowiu.

Jednocześnie szef reprezentacji Norwegii Arne Botnan podkreślił, że międzynarodowa federacja biathlonu (IBU) nie ma konkretnych wytycznych co do startu zarażonych zawodników.

Johannes Thinges Boe na pytanie czy nie myślał o tym, że może zarazić inne osoby odpowiedział, że starał się utrzymywać odstęp i nie kontaktować z innymi. - Jednak czułem się na tyle dobrze, że zdecydowałem się wystartować - przyznał.

Kamil Stoch po konkursie drużynowym w Zakopanem 2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE