Szansa dla tych, którzy chcą pomagać innym - „Wolontariat do Poznania” po raz drugi

2022-05-04 7:39
wolontariat
Autor: www.pixabay.com

Po raz drugi ruszył projekt „Wolontariat do Poznania”, skierowany do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych działających w stolicy Wielkopolski. Jak podał poznański magistrat, jest to szansa „na wsparcie tych mieszkańców miasta, którzy mają pomysł na to, jak dobrze i skutecznie pomagać innym”.

„Centralnym punktem projektu, realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO, jest konkurs, w ramach którego rozdane zostaną minimum 34 minigranty - o maksymalnej wysokości 1500 zł każdy. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na inicjatywy wolontariackie realizowane przez instytucje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy, które działają pod ich patronatem” – poinformował magistrat.

Uruchomiony został również punkt informacyjno-konsultacyjny, dzięki któremu osoby i organizacje korzystające z projektu będą mogły na bieżąco konsultować swoje pomysły na etapie ich składania, realizacji oraz rozliczania. Punkt działa online pod adresem: regranting@wolontariat.poznan.pl, telefonicznie (tel. 503 912 757) oraz stacjonarnie - po wcześniejszym umówieniu telefonicznym/mailowym - w biurze CREO przy ul. Kochanowskiego 8A/2 Poznań, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-16.

„Całości dopełnią szkolenia i doradztwo oraz pakiet merytoryczny. W skład tego ostatniego wejdą publikacje: +ABC wolontariatu w NGO+ - pokazująca, jak krok po kroku wprowadzić na stałe w swojej organizacji działania oparte na wolontariacie - oraz pakiet gotowych wzorów dokumentów związanych z rozwojem tego typu inicjatyw” - podano.

Wniosek o grant można złożyć mailem, pocztą lub w biurze projektu. Termin składania dokumentów upływa 25 maja, zaś wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 20 czerwca. Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać pod adresem: wolontariat.poznan.pl.

Przedsięwzięcie jest finansowane z budżetu Miasta Poznania.

W wyniku pierwszego „Wolontariatu do Poznania” - ogłoszonego w sierpniu 2020 roku - rozdysponowano 24 minigranty - o maksymalnej wysokości 1,5 tys. zł - na inicjatywy realizowane przez poznańskie organizacje pozarządowe, instytucje pożytku publicznego i grupy nieformalne.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE