Sylwester

i

Autor: Canva

Sylwester 2020/2021: sanepid zapowiada kontrole! Za co można dostać mandat?

2020-12-31 10:01

Sylwester 2020/2021 będzie zupełnie inny. Chociaż niewątpliwie wszyscy cieszymy się, że ten feralny rok dobiega końca, to o hucznym świętowaniu nie ma mowy. Przez światową pandemię obowiązuje sporo restrykcji. Sanepid zapowiada kontrole! Za co grozi mandat w Sylwestra?

2020 to trudny rok, który nam wszystkim dał w kość. Niewątpliwie cieszymy się, że za kilkanaście godzin już się skończy. Jednak nie możemy przywitać 2021 tak hucznie, jak byśmy chcieli. Przez światową pandemię Sylwester 2020/2021 odbywa się na nowych zasadach. Sanepid zapowiada kontrole!

Kontrole sanepidu w Sylwestra

Tegoroczny Sylwester będzie zupełnie inny, niż w poprzednich lata. Żadnych bali, wyjazdów i imprez. Już od wielu tygodni Stary Rynek w Poznaniu czy ulica Wrocławska świecą pustkami. Jednak tej nocy będzie to szczególnie widoczne.

Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12

W Sylwestra obowiązuje zakaz przemieszczania się. Między godziną 19 a 6 rano można wychodzić wyłącznie w celu spełnienia podstawowych potrzeb. I chociaż o podstawie prawnej można dyskutować, to warto po ludzku zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Przez pandemię i zamknięcie klubów do łask wróciły domówki. Jednak nawet w domach nie powinniśmy organizować hucznych imprez! Zgodnie z rozporządzeniem w zgromadzeniach może brać udział maksymalnie 5 osób. W przypadku zawiadomienia o złamaniu zasady może się to skończyć wizytą policji i mandatem.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu zapowiedział dużo kontroli w Sylwestra. Sprawdzane będą hotele, sale, pensjonaty oraz tego typu obiekty. Pracownikom sanepidu będzie towarzyszyć policja.

Zagraniczne sposoby na kaca. W niektóre trudno uwierzyć. Jak wiele rozpoznasz?

Pytanie 1 z 18
Napój z soku pomidorowego z surowym jajkiem, łyżeczką sosu Worcestershire, sól, pieprz, sos tabasco do smaku – tym specyfikiem raczą się po zakrapianych imprezach głównie mieszkańcy:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE