Złodzieje w Częstochowie! Przez wybitą szybę wchodzili do lombardu jeden po drugim

i

Autor: Policja Śląska Złodzieje w Częstochowie! Przez wybitą szybę wchodzili do lombardu jeden po drugim

Policjanci zatrzymali sprawców włamania do lombardu. To trzej młodzi mężczyźni

2020-12-31 8:00

Policjanci ze Starego Miasta zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do lombardu w Luboniu i ukradli sporo kosztowności. Podejrzani zostali zatrzymani już dzień po zdarzeniu, na gorącym uczynku podczas sprzedaży zdobytego łupu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto zatrzymali trzech mężczyzn, którzy 14 grudnia  w godzinach wieczornych włamali się do lombardu w Luboniu. Sprawcy wybili kamieniami szybę wystawową, a następnie z gabloty komisu zabrali różne kosztowności i uciekli. Wśród zrabowanych przedmiotów były zegarki oraz wyroby ze złota - pierścionki, zawieszki i łańcuszki.

Jeszcze tego samego wieczoru policjanci z Lubonia wykonali oględziny na miejscu przestępstwa i zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował wizerunki sprawców. Następnego dnia w godzinach popołudniowych mundurowi ze Starego Miasta otrzymali wezwanie do jednego z lombardów w tym rejonie.

Rok 2020 pokazał Polakom palec Lichockiej. Adam Feder podsumowuje12 miesięcy [WIDEO]

Policjanci szybko dotarli na miejsce, gdzie okazało się, że złodzieje chcieli błyskawicznie spieniężyć kosztowności w lokalnych kantorach. Trafili jednak do lokalu, którego właścicielem był brat pokrzywdzonego mężczyzny. Pracownica lombardu rozpoznała zrabowany towar z rodzinnego biznesu, więc natychmiast wezwała ochronę i Policję. W wyniku przeszukania  policjanci zabezpieczyli przy mężczyznach kilka tysięcy złotych w gotówce i część kosztowności. Ponadto mundurowi z Lubonia sprawdzili inne lokale, w których sprawcy mogli upłynnić łup i odzyskali dużą ilość biżuterii.

Zatrzymali, to mężczyźni w wieku 21, 26 i 30 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Teraz czeka ich rozprawa przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za ten czyn grozi im do 10 lat więzienia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE