Studia z gier wideo? Na UAM powstaje nowy kierunek! [SZCZEGÓŁY]

2021-05-03 10:00 Beniamin Piłat
Groznawstwo ruszy już w nowym roku akademickim
Autor: pexels.com - zdjęcie ilustracyjne Groznawstwo ruszy już w nowym roku akademickim

Kierunek stworzony dla graczy otwiera Uniwersytet Adama Mickiewicza! Jak będzie wyglądał program studiów dla miłośników gier wideo?

Uniwersytet Adama Mickiewicza otwiera nowy kierunek studiów...dla miłośników gier wideo! GROZNAWSTWO ruszy już w październiku. Studia mają łączyć w sobie wiedzę o grach z zajęciami praktycznymi.

Chcielibyśmy, by studenci potrafili komunikować się na temat gier bardzo kompleksowo, by potrafili zrozumieć różne ich struktury, które później będą mogli wykorzystać w życiu społecznym

mówi dr Joanna Pigulak z UAM. Na liście przedmiotów znajdują się między innymi takie przedmioty jak historia gier cyfrowych, kultura e-sportu czy język i dialogi w grach. To jednak nie koniec planowanych zajęć.

Podstawy scenariopisarstwa, podstawy testowania gier, organizacja produkcji gier wideo. Te przedmioty, które umożliwiają studentom wgląd w branżę gier w Polsce. Mamy też zaplanowane spotkania z osobami, które pracują w branży gamedevu.

Groznawstwo ma być kierunkiem trzyletnim, a po jego ukończeniu student otrzyma tytuł licencjata. W pierwszym roku prowadzenia tego kierunku zostanie przyjętych zaledwie trzydziestu kandydatów.

Poznaniak wpisany do księgi rekordów Guinnessa! Pobił rekord w ice swimmingu!