Lidl

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Lidl

Handel

Specjalne automaty w sklepach. Można z nich otrzymać bony na zakupy

2024-04-17 10:37

Sieć sklepów w swoich sklepach rozpoczęła montaż specjalnych automatów, które umożliwiają zdobycie pieniędzy na zakupy. Co należy zrobić aby takie zyskać? Automaty wydają bony za zużyte opakowania po napojach. Nowe urządzenia cieszą się sporą popularnością.

Nowe przepisy wymuszają zmiany na sklepach

Sieci handlowe w Polsce przygotowują się już na wejście w życie systemu kaucyjnego. Ten zacznie obowiązywać za niecały rok, 1 stycznia 2025 roku. Jednym ze sklepów, w którym już teraz pojawiają się tak zwane butelkomaty, jest Lidl. Nowe urządzenia zaczęły się pojawiać w placówkach sieci już na początku grudnia 2023 roku.

Nowe przepisy to wymóg unijnej dyrektywy plastikowej. Funkcjonujące już butelkomaty mają przygotować klientów do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu zwiększenie selekcji odpadów z tworzyw sztucznych, metalu i szkła. System kaucyjny zmusi sklepy o powierzchni przekraczającej 200 metrów kwadratowych do odbierania pustych opakowań. Te dostarczać będą klienci. Pozwoli to na odzyskanie kaucji.

Automaty w Lidlu cieszą się dużą popularnością

Automaty do segregacji odpadów pojawiają się w kolejnych sklepach sieciówki. Znajdziemy je już w 53 placówkach funkcjonujących pod szyldem Lidla. Automaty stawiane są najczęściej w dużych miastach, jak Białystok, Warszawa, Lublin czy Poznań. Testując nowe urządzenia, za oddane opakowania każdy może wypłacić pieniądze. 

Do automatów w sklepach Lidl można wrzucać szereg różnych opakowań. Maszyny akceptują następujące opakowania:

  • butelki PET po wodzie,
  • butelki PET po napojach (m.in. gazowanych, słodzonych itp.),
  • kartony od 300 ml do 3 l po napojach,
  • kartony po mleku.

Jak przygotować takie opakowanie? Wszystkie opakowania, które wyrzucamy powinny być puste, inaczej maszyna ich nie przyjmie. Nie powinny być również pogniecione i zniszczone. Automat musi mieć możliwość zeskanowania kodu kreskowego, by zidentyfikować butelkę czy karton. Za każde oddane opakowanie klient Lidla otrzyma voucher o wartości 5 groszy.

Co najczęściej kradną złodzieje w sklepach spożywczych?Zobacz w naszej galerii!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!