Sesja ślubna czy koty tęskniące za swoją jadłodajnią - to wspomnienia po Starej Rzeźni!

2021-05-08 7:43 Wojciech Łuczak
Sesja ślubna czy koty tęskniące za swoją jadłodajnią - to wspomnienia po Starej Rzeźni
Autor: Poznan.pl

Zdjęcia przedwojenne, ale nie tylko - w ramach konkursu organizowanego przez Wirtualne Muzeum Historii Poznania Cyryl nadesłano wiele wspomnień, które pokazują historię Starej Rzeźni.

W ramach konkursu na najciekawsze zdjęcia kultowego poznańskiego miejsca nadesłano wiele interesujących zdjęć.

Sporo zdjęć przedwojennych od rodzin pracowników zakładu i te zdjęcia są rzeczywiście super. Dostaliśmy też bardzo dużo zdjęć zabudowań rzeźni po wyprowadzeniu się zakładu.

Mówi Danuta Książkiewicz-Bartkowiak z poznańskiego Cyryla. Zaskoczeniem dla jurorów była sesja ślubna w zabudowaniach rzeźni. Ciekawym wspomnieniem jest także opis dnia, w którym tereny po kończących działalność zakładach rzeźnickich opustoszały.

Tego dnia było zupełnie pusto. Nie było żadnego człowieka, żadnego samochodu, natomiast wśród tych budynków biegały głodne koty, które nie potrafiły opuścić tego terenu, tej swojej jadłodajni. Była dla nich miejscem, gdzie się żywiły.

W konkursie dwa pierwsze miejsca zajęły zdjęcia przedwojenne. Wszystkie pamiątki będzie można podziwiać na stronie wirtualnego muzeum historii Poznania. Planowana jest także wystawa plenerowa, ale nie jest jeszcze znana data tego wydarzenia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE