Iga Świątek pewnie wygrała w I rundzie Wimbledonu

Autor: Alastair Grant/Associated Press/East News

Rywalka bez szans! Pewna wygrana Świątek na Wimbledonie

2023-07-03 15:50

W poniedziałek na trawiastych kortach rozpoczął się turniej Wimbledon. W 1. rundzie turnieju kobiet, liderka światowego rankingu, Iga Świątek pewnie wygrała z Lin Zhu 6:1, 6:3. Mecz w pewnym momencie musiał zostać przerwany z powodu padającego deszczu.

Poniedziałek jest niezwykle udanym dniem dla Igi Świątek. Polka rozpoczęła 66. tydzień jako liderka światowego rankingu tenisistek.  W zestawieniu zawodniczek najdłużej otwierających listę WTA zajmuje 11. miejsce. Prowadzenie może stracić najwcześniej w połowie lipca, po kolejnej odsłonie Wielkiego Szlema - Wimbledonie. jednak po meczu 1. rundy na to się nie zapowiada.

Wimbledon. Iga Świątek - Lin Zhu - pewna wygrana Igi Świątek

W poniedziałek Polka wyszła na kort numer 1 aby zmierzyć się z sklasyfikowaną na 39. miejscu w rankingu WTA, Chinką Lin Zhu. W pierwszym secie Polka nie dała szans swojej rywalce. Błyskawiczna wygrana 6:1 zapowiadała także gładką wygraną w drugim secie. Jednak szczególnie na początku tak łatwo nie było. Chinka z początkiem drugiego seta zaczęła grać lepiej, aż do momentu przełamania w piątym gemie. W tym momencie Świątek poszło już dużo łatwiej i wygrała drugiego gema 6:3. W pewnym momencie mecz został przerwany z uwagi na padający deszcz.

W ten sposób Polka awansowała do 2. rundy Wimbledonu. Tam zmierzy się z zwycięzcą z pary. Trevisan/Sorribes Tormo.

Wimbledon 2023. Jakie szanse Igi Świątek na wygraną?

Świątek trzykrotnie triumfowała w turniejach wielkoszlemowych (dwukrotnie we French Open, raz w US Open), ale w Wimbledonie - nie licząc startów juniorskich - jej najlepszym dotychczas wynikiem jest 1/8 finału z 2021 roku. W poprzedniej edycji odpadła w trzeciej rundzie.

Tym razem szansa na sukces jest duża, m.in. ze względu na to, że losowanie było bardzo korzystne dla liderki światowego rankingu.

Wszystkie teoretycznie najgroźniejsze rywalki są w drugiej połówce drabinki, m.in. ubiegłoroczna triumfatorka Jelena Rybakina z Kazachstanu, inna niewygodna dla Świątek przeciwniczka Czeszka Barbora Krejcikova oraz prezentująca wysoką formę dwukrotna zwyciężczyni Wimbledonu Czeszka Petra Kvitova (2011, 2014).

Z racji rozstawienia z "dwójką" w drugiej połówce jest oczywiście również Białorusinka Aryna Sabalenka.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i go rące newsy z Waszej okolicy!