Ryanair otworzy nową trasę z Polski?  Polacy długo na to czekają

i

Autor: pixabay

Podróże

Ryanair szykuje niespodzianki. To będzie hit z Poznania! Dokąd można zaplanować sobie tegoroczną wyprawę?

Jak wynika z raportu firmy ACL, Ryanair złożył wniosek i dostał zgodę na uruchomienie w zimowym rozkładzie lotów połączenia z Poznania do Lizbony! Co więcej, to nie jedyna nowość irlandzkiej linii – Ryanair dostał też sloty na uruchomienie nowej trasy do włoskiej Bolonii, a także do Rzymu.

Szczególnie cieszy i zaskakuje połączenie do Lizbony. Uruchomienie tej trasy jest zgodne z planami lotniska, o których miesiąc temu mówił w rozmowie z Fly4free.pl Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu lotniska w Poznaniu – informuje serwis fly4free.pl.

Będziemy atakować linie, które mogą przewozić naszych pasażerów do Portugalii, Hiszpanii, Włoch i północnej Afryki. Tak wyglądają nasze priorytety – mówił Bykowski.

Ryanair przygotowuje nowe kierunki z Poznania?

Jednocześnie serwis upomina, że nie ma gwarancji, że Lizbona i Bolonia na pewno będą, ponieważ alokacja slotów nie oznacza, że przewoźnik zdecyduje się z nich korzystać. Jednak pytanie, czy uruchomienie lotów do Lizbony jest możliwe? Jest kilka czynników, które mogą przyczynić się do anulowania tych planów.

Z jednej strony to może być trudne, bo port w stolicy Portugalii ma problemy z przepustowością. Z drugiej strony Ryanair pokazywał już w poprzednich sezonach, że otwieranie połączeń do Portugalii w sezonie zimowym jest możliwe – dobrym przykładem jest uruchomiona pod koniec ubiegłego roku trasa do Porto.

Ryanair szykuje zmianę lotnisk w Rzymie?

W raporcie ACL dla Ławicy jest jeszcze jedna ciekawa informacja. Ryanair otrzymał bowiem sloty na uruchomienie lotów z Poznania na rzymskie lotnisko Fiumicino. To o tyle ciekawe, że póki co irlandzka linia lata z Ławicy na drugie rzymskie lotnisko, czyli Ciampino. Fiumicino jest zaś o wiele lepiej skomunikowane z centrum włoskiej stolicy, taką zmianę z pewnością należy więc zapisać na plus. Także w tym przypadku ewentualna zamiana lotnisk miałaby mieć miejsce od zimowego rozkładu lotów – relacjonuje serwis fly4free.pl.

Lądowanie pierwszego samolotu w Radomiu