Juwenalia Poznań 2023

i

Autor: Fundacja Jeden Uniwersytet Poprzednie edycje festiwalu przyciągały tłumy

Wydarzenie

Ruszają Juwenalia 2023 w Poznaniu. Jakie atrakcje?

W dniach 18-20 maja trwać będą Juwenalia 2023 w Poznaniu. Wydarzenie rozpocznie się Pochodem Juwenaliowym, który w tym roku wyjątkowo ruszy spod budynku AWF, na skrzyżowaniu Drogi Dębińskiej i Królowej Jadwigi. W Parku im. Jana Pawła II wystąpią między innymi: Oki, Krzysztof Zalewski, czy Vito Bambino, a także wielu innych. To trzy dni niezapomnianych chwil.

Juwenalia 2023 w Poznaniu. Kiedy?

Powracające po czterech latach przerwy Juwenalia Poznań odbędą się w dniach 18-20 maja, tradycyjnie w Parku im. Jana Pawła II. Juwenalia rozpocznie tradycyjny pochód, który, w związku z pracami remontowymi w centrum Poznania, nie ruszy, jak przez lata z placu im. Adama Mickiewicza, a z poznańskiej AWF - na skrzyżowaniu Drogi Dębińskiej i Królowej Jadwigi. W przerwach od koncertów, jak zapewniają organizatorzy będzie zarówno strefa food trucków, jak i strefa animacji.

Juwenalia 2023 w Poznaniu. Kto wystąpi?

We wtorek, 28 marca organizatorzy Juwenaliów ogłosili pierwszą gwiazdę tegorocznego studenckiego festiwalu. Jest nią lubelski raper Oki, twórca takich utworów, jak: Jakie to uczucie?Jeżyk, czy Siri. Oki wystąpi na otwarciu, jako pierwszy wykonawca czwartkowego dnia festiwalowego. W piątek, 31 marca ogłoszono, że kolejną gwiazdą, która wystąpi drugiego dnia jest Krzysztof Zalewski, który swoją karierę zaczynał 20 lat temu występem w Idolu, jednak to dopiero w ostatnich latach jego utwory stały się hitami. Ponadto wystąpią:

 • Vito Bambino (19 maja)
 • Guzior (20 maja)
 • Bober (18 maja)
 • Shellerini (20 maja)
 • Lor (19 maja)
 • Szygenda x Eddie Block (18 maja)
 • Rookie Polish Jesus (20 maja)
 • Bartas Szymoniak (19 maja)
 • Kinny Zimmer (20 maja)

  Miał wystąpić także Malik Montana, jednak, w związku z konfliktem z internautami, nie zagra on na Juwenaliach. Kolejni artyści będą ujawniani stopniowo.

Juwenalia 2023 w Poznaniu. Jakie ceny biletów?

Jak informują organizatorzy, po ogłoszeniu pierwszego wykonawcy, który wystąpi podczas tegorocznych Juwenaliów Poznań, bilety z pierwszej i drugiej tury rozeszły się błyskawicznie. Obecnie można dostać już bilety z trzeciej i czwartej puli. W trzeciej bilet studencki kosztuje 49 złotych, a normalny 69 złotych. Za karnet studencki zapłacimy 125, a za normalny 175 złotych. W czwartej puli bilet studencki kupimy za 59, a normalny za 79 złotych. Karnety odpowiednio kosztować będą 149 i 199 PLN.

Mała Scena Juwenaliów zaprasza

Juwenalia Poznań 2023 to nie tylko wielcy artyści, to także ci początkujący, mniej znani. Oni także wystąpią, na tzw. małej scenie. A wśród nich będą:

 • 18 maja - Natura2000, IKSY i Trinakia
 • 19 maja - Roxana Tutaj, Usmi, LIT, The Goldbricks i Black Radio
 • 20 maja - Mati topur, ETA, oraz Bitwa Freestylowa.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE