Rusza przebudowa ul. Królowej Jadwigi! Będzie nowy chodnik i nowa zieleń!

2020-11-30 14:16 OS
Projekt przebudowy ul. Królowej Jadwigi
Autor: PIM

Dzisiaj zaczyna się przebudowa chodnika po północnej stronie ulicy Królowej Jadwigi. Prace dotyczą odcinka od ul. Półwiejskiej do ul. Karmelickiej. O tym, co się zmieni - przeczytaj więcej na stronie Eski Poznań.

Chodnik na Królowej Jadwigi jest teraz mocno zniszczony. Dlatego trzeba go rozebrać i wybudować na nowo. Zieleń to tylko kilka drzew i wąskie trawniki. Remont ulicy ma to zmienić.

Prace zostały podzielone na etapy tak, by zostało zachowane dojście do klatek schodowych i bram pobliskich nieruchomości. Ciągi komunikacyjne dla pieszych będą się zmieniać wraz z postępem prac. Na czas prowadzenia robót niedostępne będą miejsca parkingowe wzdłuż ulicy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie inwestycji – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ulica Królowej Jadwigi wraz z al. Niepodległości tworzy poznański Ring zrealizowany na początku XX wieku na obszarze zajmowanym wcześniej przez fortyfikacje. Zaprojektowano go jako aleję z promenadą pośrodku i dwiema jezdniami po bokach. Istotnym elementem w zamyśle twórców była zieleń – pierścień przyrody otaczający śródmieście.

W zakres rozpoczynającej się w poniedziałek inwestycji oprócz przebudowy chodnika na ul. Królowej Jadwigi wchodzą także nasadzenia 15 wiązów, co będzie nawiązaniem do historycznego założenia Ringu Stubbena. Oprócz drzew posadzone zostaną również lilaki, irgi szwedzkie i trawniki. Nowa zieleń sadzona będzie w wyniesionych gazonach, a istniejące drzewa zostaną dodatkowo zabezpieczone słupkami przez uszkodzeniem. Przewidziany jest również montaż koszy na śmieci i sześciu ławek.

Przebudowa ulicy - w zależności od pogody - potrwa około dwóch miesięcy.