Rogale świętomarcińskie

i

Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska Rogale świętomarcińskie

Rogalowe szaleństwo dobiegło końca. Rogale świętomarcińskie wracają do swoich starych cen? Sprawdziliśmy!

Jeszcze miesiąc temu ceny świętomarcińskich rogali zwalały klientów z nóg. Kilogram rogali kosztował nawet 130 zł. Obecnie ceny poznańskiego przysmaku spadły o ponad połowę, a w cukierniach można je dostać za nawet 50 zł za kilogram. Czy ceny rogali ponownie pójdą w górę na 11 listopada? Sprawdziliśmy!

Rogal świętomarciński. Ceny rogali w Poznaniu

Cena rogali mocno wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku, gdzie za rogala płaciłam 12 zł. Byłam pewna, że w tym roku na imieniny Świętego Marcina zakupy w cukierni będą skromniejsze, skoro jedne rogal kosztował prawie 30 zł. Jednak regularnie chodzę do cukierni i widzę, że ceny się zmniejszyły. Bardzo mnie to cieszy – mówi Pani Wanda, dla której kupowanie rogali to tradycja.  

Ja mam przeczucie, że ceny rogali jeszcze pójdą w górę. Na 11 listopada pewnie wrócą do kosmicznych cen, ale teraz cieszmy się, że znów są w granicach rozsądnej cenny. Dziś kupiłam trzy rogale i zapłaciłam 45 zł. Jak na obecne czasy cena jest do zaakceptowania – informuje Pani Kasia, siostra Pani Wandy.

Rogal Marciński – za przysmak z Poznania zapłacimy nawet 7 zł od sztuki!

Miesiąc temu pisaliśmy o komicznych cenach w poznańskich cukierniach, jeden rogal świętomarciński kosztował nawet 30 zł, a kilogram aż 130 zł. Na ten moment ceny rogali w lokalach cukierniczych wahają się od 40 zł do 70 zł za kilogram. Pojedynczy przysmak można kupić w granicach od 7 do 15 zł.  Dokładny koszt zależy od tego, czy sprzedawane rogale są certyfikowane, czy nie.

 – Wczoraj kupiłem kilogram rogali w prezencie dla rodziców, którzy nie są z Poznania i nie zbankrutowałem. Rogale nigdy nie były tanie, bo to flagowy produkt naszego miasta, ale sprzedawcy chyba zrozumieli, iż są granice zdrowego rozsądku, powyżej których nikt tych rogali nie kupi – mówi Marcin, który w Poznaniu mieszka od 7 lat.

Sonda
Zauważyliście spadek, czy wzrost cen rogali marcińskich?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE