Trwają szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

i

Autor: fot. Shuttersock Trwają szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

Rodzice w Poznaniu chcą szczepić dzieci! Jest ogromne zainteresowanie

2021-12-16 13:07

Kilkadziesiąt godzin wystarczyło, by zarezerwowana została większość terminów na szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 w miejskich placówkach. Zainteresowanie jest bardzo duże.

W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych 400 miejsc rozeszło się w kilka godzin. Zarezerwowano już wszystkie terminy na czwartek (16 grudnia) i najbliższą sobotę (18 grudnia). Miejska przychodnia zamówiła dodatkowe dawki preparatów, żeby zaszczepić przed świętami jak najwięcej młodych poznaniaków i poznanianek. Przy okazji szczepień dzieci w POSUM szczepionkę mogą przyjąć przez cały czas także dorośli - wystarczy, że wyrażą taką chęć, nie muszą się wcześniej zapisywać. 

W szpitalu im. J. Strusia wystarczyła doba, by zarezerwować większość z blisko 300 terminów na szczepienia dzieci jeszcze przed świętami.

- Zainteresowanie jest bardzo duże, w rejestracji telefon się urywa - przyznaje Zuzanna Pankros, rzeczniczka prasowa placówki. - Jesteśmy jednak dobrze przygotowani. Liczymy na to, że po świętach dostaniemy więcej szczepionek i będziemy mogli dalej szczepić. 

Co wiesz o potrawach świątecznych?

Pytanie 1 z 12
Z czego powinien być tradycyjny kompot wigilijny?

Podobnie sytuacja wygląda w miejskim szpitalu im. F. Raszei. W najbliższy piątek może tam się zaszczepić setka dzieci - wszystkie miejsca są już zarezerwowane. Nie ma też wolnych terminów na 20 grudnia, ale chętni mogą jeszcze zapisywać się na kolejny poniedziałek (27 grudnia).

Jak zapisać dziecko na szczepienie?

  • W POSUM na szczepienie trzeba się zarejestrować: osobiście lub dzwoniąc pod numer telefonu 61 647 77 20, albo 690 356 436. Punkt rejestracji na szczepienia w budynku przychodni działa w dni robocze w godzinach 8-15. 
  • W szpitalu im. J. Strusia można się zapisać, dzwoniąc pod nr tel: 798 844 029 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14) lub kontaktując się mailowo na adres: [email protected]
  • W szpitalu im. F. Raszei rejestracja działa od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do 13:00, telefonicznie lub w portierni szpitala. Numery telefonów: 61 224 54 40, 61 224 54 35, 790 660 663.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE